МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Депутати хочуть припинити практику внесення змін до КПК, ККУ та КУАП непрофільними законами

 

На розгляд Верховної Ради України внесено законопроекти, якими пропонується визначити процедури схвалення змін до деяких кодексів лише Комітетом з питань законодавчого заберзпечення правоохоронної діяльності.

Авторами цих законодавчих ініціатив є сам голова Комітету та його члени. Вони пояснюють, що на розгляд парламенту неодноразово вносились проекти законів, які, поряд із внесенням змін до Кримінального процесуального кодексу України, Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, містять положення про внесення змін до інших законів чи кодексів, внаслідок чого головним комітетом з їх підготовки та попереднього розгляду, замість Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності,визначався інший комітет.

"Це в свою чергу призводить до того, що зміни, які вносяться до Кримінального процесуального кодексу України, Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, не завжди є корисними та необхідними. Адже зміни такого рівня відрізняються від змін, що пропонуються до інших законодавчих актів", - йдеться у пояснювальних записках до проектів.

Тому передбачається, по-перше, внести зміни до статті 1 Кримінального процесуального кодексу України (доповнити її новою частиною), спрямованою на упорядкування процедури внесення змін до цього законодавчого акту, а саме: пропонується зазначити, що зміни до цього законодавчого акту вносяться виключно законами про внесення змін до Кримінального процесуального кодексів України; по-друге, до статті 3 Кримінального кодексу України, доповнивши її новою частиною, положення якої спрямовані на упорядкування процедури внесення змін до цього Кодексу, а саме: встановити, що зміни до цього законодавчого акту вносяться виключно Законами про внесення змін до Кримінального кодексу України; по-третє, до статті 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доповнивши її новою частиною четвертою, визначивши, що зміни до КУАП вносяться виключно законами про внесення змін до зазначеного Кодексу, а не законами положення яких, між іншим, передбачають внесення змін і до КУпАП.

Джерело: ukrainepravo.com
26.03.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація