МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ВККС запевняє, що зможе сама оцінити доброчесність суддів

 

На брифінгу ВККС, організованому у відповідь на брифінг ГРД, на якому остання заявила про припинення участі в оцінюванні, «щоб не легітимізувати його», члени Комісії виклали свою точку зору проблеми.

Так, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка продемонстрував суддівське досьє – чималий документ, – з яким члени колегій виходять на співбесіду з кожним власником мантії. Він наголосив, що кожній співбесіді передує ґрунтовна підготовка. Тому орієнтуватися лише на тривалість співбесіди не слід. До того ж перші співбесіди проводилися з суддями, щодо яких не було висновків ГРД, а також інформації від правоохоронних органів. Оцінювання суддів щодо яких відкриті дисциплінарні справи – зупинені, передає журналіст «ЗіБ».

Окрім того, у ВККС наголошують, що процедуру оцінювання не слід порівнювати з конкурсом до Верховного Суду. Завданням конкурсу було обрання кращих з кращих, а завданням оцінювання є перевірка можливості діючих суддів вершити правосуддя.

У Комісії впевнені, що зможуть самостійно впоратися з оцінюванням доброчесності кандидатів. Проте вважають висновки ГРД корисною інформацією, яка потрібна Комісії для роботи.

Зазначимо, 23 березня у ВККС стартували співбесіди з суддями в межах процедури оцінювання на відповідність займаній посаді. ГРД розкритикувала співбесіди, заявивши, що вони проводилися формально і одноголосно вирішив припинити свою участь у процедурі. Не сподобалося «радникам» те, що співбесіди були дуже нетривалі, трансляція перервалася, а їхні висновки, за твердженнями самих членів ГРД, ВККС не були враховані.

Джерело: zib.com.ua
26.03.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація