МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Навантаження на слідчих суддів в окремих судах зросло більше ніж удвічі через зміни до КПК

 

У зв'язку з набранням чинності змінами до Кримінального процесуального кодексу з 15 березня подання про обрання запобіжних заходів та проведення обшуків розглядають лише 25 місцевих судів по всій України, що значно збільшило навантаження на слідчих суддів цих судів.

Так, наприклад, збільшення навантаження на слідчих суддів констатують у Зарічному суді міста Суми.

Як пояснили у суді, структурні підрозділи, райуправлінь ГУНП України в Сумській області не є юридичними особами, тож усі клопотання слідчих управлінь поліції в районах та відділів поліції в Сумській області направляються в Зарічний районний суд Сум – за місцем офіційної реєстрації ГУНП України в Сумській області, що призводять до збільшення надходження клопотань слідчих органів.

З 15 по 27 березня на розгляд суду надійшло 247 таких клопотань, що на 60% більше порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Із 247 клопотань слідчих, що надійшли до суду з 15 по 27 березня, 70 клопотань подано слідчими відділів ГУНП в Сумській області з інших районів області, що становить 39,5% від загальної кількості клопотань, що надійшли до суду за вказаний період 2018 року.

Нагадаємо, що з 15 березня клопотання про застосування запобіжних заходів (наприклад, застава або тримання під вартою, проведення обшуків, отримання тимчасового доступу до речей та документів та інші) подаються слідчими органами до суду, за місцем реєстрації відповідного органу досудового розслідування як юридичної особи.

Після шквалу критики з боку судів та правоохоронних органів Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення деяких положень», яким виключила дискусійні положення. Станом на сьогодні цей закон передано на підпис Президенту.

Після набрання ним чинності клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення обшуку чи обрання запобіжних заходів, як і раніше, подаватимуться до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Джерело: ukrainepravo.com
29.03.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація