МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Оцінювати суддів та кандидатів на посаду суддів може лише ВККСУ – висновок Ради Європи

 

У Висновку Ради Європи щодо Регламенту Громадської ради доброчесності вказано, що висновок ГРД є лише елементом кваліфікаційного оцінювання. Оцінювання судді та кандидата на посаду судді є завданням винятково ВККСУ

Громадська рада доброчесності лише сприяє роботі ВККСУ щодо оцінювання суддів та не може виносити остаточного рішення стосовно доброчесності або професійної етики окремого кандидата. Про це йдеться у висновку Ради Європи щодо Регламенту ГРД від 10 квітня 2017 року, який підготувала експерт Ради Європи, доктор права, професор Діана Ковачева.

"Європейські стандарти не забороняють фахівцям, що можуть зробити корисний внесок до процесу оцінки, брати в ньому участь, проте їхня роль може бути лише дорадчою, а не вирішальною", – наголосила експерт Ради Європи. 

Таку саму думку висловив в інтерв’ю представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя.

Крім того, це положення відповідає європейським стандартам і, зокрема, §37 Висновку №3 Консультативної ради європейських суддів: "З метою захисту суддівської незалежності оцінювання мають проводити переважно судді".

Нагадаємо, що 25 березня Громадська рада доброчесності самоусунулася від оцінювання суддів. Своєю чергою, ВККС відкинула закиди Громадської ради доброчесності в непрозорості відбору кандидатів на посади суддів та заявила, що планує надалі співпрацювати з ГРД. При цьому, вихід Громадської ради доброчесності з процедури оцінювання не вплине на проведення оцінювання суддів.

Як повідомлялося, кваліфікаційне оцінювання 5700 суддів країни на відповідність займаній посаді розпочалося в листопаді 2017-го і передбачає складення суддями дворівневих іспитів, психологічне тестування, співбесіди у ВККСУ та аналіз досьє судді, до якого входять матеріали близько десяти уповноважених органів.

Джерело: www.5.ua
28.03.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація