МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ЄСПЛ не полишають скарги українців на судову тяганину

 

Розумний строк судового розгляду — на практиці далеко не імперативна норма. Якби до неї виявляли більше поваги, скарги українців про затяжний суд не переповнювали б міжнародну установу.

Численні реформи та нововведення ніяк не впливають на зменшення таких справ, а пілотне рішення Великої палати Європейського суду у справі «Бурмич та інші проти України» лише заблокувало розгляд питань щодо невиконання вердиктів на невизначений строк.

Тільки 29.03.2018 Україну, як державу-відповідача, зобов’язали виплатити компенсацію особам, долю яких шляхом справедливого, але неквапливого судочинства вирішували надто довго.

Так, у справі «Konoroy and Gryta v. Ukraine» суд визнав надміру довгий термін цивільного розгляду — 3 судові інстанції за 7 років і 9 місяців та 8 років і 8 місяців. У той же день аналогічне порушення, але вже в кримінальному судочинстві зафіксували у заяві «Rashitov and others v. Ukraine».

Деякі зі скаржників проходили одну інстанцію майже 10 років. Як наслідок, лише за один день роботи ЄСПЛ борг України перед громадянами зріс на €15500.

Джерело: zib.com.ua
04.04.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:



Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатися



Наші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація