МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Верховний Суд пояснив, хто отримуватиме пенсію держслужбовців

 

У Верховному Суді пояснили, що обов’язковими умовами для збереження в особи права на призначення пенсії державного службовця є дотримання сукупності вимог щодо віку, страхового стажу і стажу державної служби.

Зокрема, як йдеться у рішенні Верховного Суду від 04.04.2018 № № 822/524/18, після набуття чинності нового закону України “Про державну службу” 1 травня 2016 року зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до попереднього закону України “Про державну службу” (від 16 грудня 1993 року № 3723-XII) лише ті особи, які мають стаж державної служби, вік і страховий стаж, – повідомляє Еспресо.

Крім цього, особи-держслужбовці, яким встановлено інвалідність, із 1 травня 2016 року втратили право на призначення пенсії за інвалідністю державного службовця в розмірах, визначених попереднім законом, однак зберегли право на призначення пенсії за інвалідністю відповідно до закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Отже, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову до управління Пенсійного фонду України (ПФУ), в якому позивач просила визнати протиправною відмову в здійсненні переведення її з пенсії за інвалідністю на пенсію державного службовця і зобов’язати відповідача призначити пенсію державного службовця.

Ці висновки суд рекомендує застосовувати в адміністративних справах за зверненням осіб до суду з позовами до територіальних органів ПФУ з вимогами призначити пенсію за інвалідністю державного службовця відповідно до ст. 37 закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ “Про державну службу”.

Верховний Суд звертає увагу, що на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі, можуть впливати відмінності в обставинах справи, зокрема щодо віку і стажу позивача.

Нагадаємо, нещодавно у Пенсійному фонді також розповіли про нововведення для працюючих пенсіонерів. Крім цього, минулого місяця Уряд анонсував створення фонду, який компенсуватиме заборгованості по зарплатах збанкрутілих підприємств.

Джерело: informator.news
08.04.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація