МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Податок на дохід фізичних осіб та військовий збір не застосовуються щодо інвалідів війни – Верховний Суд

 

Судова влада України

Положення Податкового кодексу України, якими передбачено відрахування з пенсії інвалідів війни податків та зборів, не відповідають статтям 3, 8, 22 Конституції України, а також статтям 2, 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», тому не підлягають застосуванню в частині, що стосується інвалідів війни.

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши касаційну скаргу позивача на постанову Київського апеляційного адміністративного суду у справі за його позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправною відмову ГУ ПФУ в м. Києві виплачувати йому пенсію в повному розмірі без утримання податків.

1998 року позивач звільнений з військової служби в запас за станом здоров’я. Йому призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб». Позивач є інвалідом війни 3-ї групи – ветераном війни.

З 1 січня 2015 року, відповідно до вимог Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», з призначеної позивачеві пенсії вираховується 15 % податку на дохід фізичних осіб та 1,5 % військового збору щомісячно.

Суд першої інстанції позов задовольнив частково, суд апеляційної інстанції скасував це рішення, у задоволенні позову відмовив.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду дійшов висновку, що апеляційний суд допустив неправильне застосування норм матеріального права та залишив у силі рішення суду першої інстанції.

Суд також послався на рішення Конституційного Суду України від 27 лютого 2018 року, яким визнав неконституційним і таким, що втратило чинність, положення Податкового кодексу України про оподаткування пенсій та довічного грошового утримання, якщо розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Постанова Верховного Суду від 27 березня 2018 року у справі № 752/7724/15-а –

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73042773.

Джерело: invak.info
10.04.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація