МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суд виправдав підозрювану у крадіжці домробітницю, за якою велося відеоспостереження

 

Через брак доказів суд виніс виправдувальний вирок обвинуваченій у крадіжці хатній робітниці. Про це повідомляє прес-центр судової влади України.

До суду надійшов обвинувальний акт відносно жінки-домробітниці, яку обвинувачують у викраденні грошових коштів господарки будинку за двома епізодами.

Через брак доказів прокурор в ході судового розгляду кримінального провадження змінив кваліфікацію, зменшивши обсяг обвинувачення. Отже, дії обвинуваченої було перекваліфіковано з ч. 3 ст. 185 та ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу на ч. 1 ст. 185.

Потерпіла не погодилась з позицією прокуратури та підтримала обвинувачення в попередньому обсязі.

Дослідивши подані стороною обвинувачення докази, суд дійшов висновку, що висунуте обвинувачення не знайшло свого підтвердження. Суд зазначив, що обвинувачення не може ґрунтуватись на фактичних даних, одержаних шляхом вчинення цілеспрямованих дій щодо їх збирання і фіксації із застосуванням заходів, передбачених ЗУ «Про оперативно-розшукову діяльність» особою, не уповноваженою на здійснення такої діяльності.

Потерпіла цілеспрямовано, з метою викриття обвинуваченої, без залучення правоохоронних органів і тим паче без дозволу суду, збирала докази через відеоспостереження, які надала поліції.

Слідчий, розслідуючи кримінальне провадження, не звернув увагу на недопустимість наданого доказу, і в порушення вимог ст. ст. 92, 93 КПК України не вилучив оригінал відеозапису на системному диску, не оглянув оригінал запису, а прийняв до провадження зроблену потерпілою копію відеозапису на флеш-накопичувачі, а з нього та CD-Rдиск.

Суд також визнав недопустимим доказом покази близької подруги потерпілої, яка не була свідком подій, а про обставини, що досліджуються судом, знає лише зі слів потерпілої.

З точки зору допустимості доказів, їх взаємозв’язку і достатності, свідчень лише самої потерпілої за відсутності інших належних і допустимих доказів, явно не достатньо для висновку про винуватість особи. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Таким чином, за наслідками розгляду справи суд ухвалив визнати обвинувачену невинуватою у скоєнні злочинів за недоведеністю її вини та виправдати.

Зазначимо, що виправдувальний вирок ще не набрав чинності.

Джерело: ukrainepravo.com
11.04.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація