МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Верховний Суд відмовив Москалю

 

Відповідна ухвала була оприлюднена на офіційному сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

Днями, Верховний суд України відмовив у відкритті провадження у справі за позовом Закарпатської обласної державної адміністрації до Верховної Ради України про скасування окремих положень закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад».

Раніше Геннадій Москаль повідомляв, що він подав відповідну позовну заяву до Верховного суду України, про це пише Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Ще тоді юристи прогнозували відхилення позову, оскільки законодавством передбачено, що відповідність законів України Конституції України розглядає Конституційний суд України.

Власне, цим і обґрунтована відмова в порушенні справи.

«Аналіз наведених норм свідчить про те, що невідповідність Конституції України актів Верховної Ради України може бути підставою для прийняття Конституційним Судом України рішення щодо їх неконституційності, що свідчить про неможливість розгляду таких справ у порядку адміністративного судочинства», – йдеться в ухвалі суду.


«Відповідно до пункту першого частини 1 статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Керуючись пунктом 1 частини статті 170, 248 КАС України,
у х в а л и в :
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Закарпатської обласної державної адміністрації до Верховної Ради України про скасування окремих положень закону.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Великої Палати Верховного Суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання»
, – повідомляє Єдиний державний реєстр.


Зауважимо, рішення було ухвалено 27 березня 2018 року. Сьогодні, 11 квітня, спливає 15-денний термін, протягом якого Закарпатська облдержадміністрація мала можливість оскаржити рішення. Інформації про те, що апеляційна скарга була подана, немає.

Нагадаємо, нещодавно Мukachevo.net писало про те, що в уряді занепокоєні саботажем Закарпатської ОДА у створенні об’єднаних територіальних громад.

Ось як тоді прокоментував директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак заяви Г. Москаля щодо гальмування децентралізаційної реформи на Закарпатті через відсутність голосів облради і непричетність до цього ОДА:

— Проти Москаль особисто. За законом адміністрація має подати цей план, а адміністрація його не подає. Деякі громади утворилися лише тому, що їм вдалося підписати висновки в адміністрації, коли Москаль був у відпустці. І в тих громад дуже важке життя, бо він їх тероризує. Є, наприклад, стабілізаційна субвенція. Так от її ділять між районними бюджетами і ні копійки не дають на ОТГ. Москаль робить усе, аби дискредитувати цю реформу.

Джерело: www.mukachevo.net
11.04.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація