МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Грецький суд відмовився видати Мальті інформаторку вбитої журналістки

 

Грецький суд відмовився видати владі Мальти росіянку Марію Єфімову, яка була інформаторкою вбитої торік мальтійської журналістки Дафни Каруани Галіції (Daphne Caruana Galizia).

Про це повідомляє АР.

Нагадаємо, у березні колишня працівниця банку Pilatus Марія Єфімова, яка була інформаторкою Дафни Каруани Галіції, здалася грецькій поліції. Правоохоронці повідомили, що жінка торік залишила Мальту, побоюючись за своє життя. У Греції її заарештували на вимогу уряду Мальти.

12 квітня суд у м.Афіни ухвалив рішення про те, що пані Єфімова повинна бути звільнена з-під варти, де вона очікувала розгляду питання про екстрадицію. 

Влада Мальти хоче заарештувати громадянку Росії за те, що вона нібито надавала фальшиві докази, які можуть призвести до обвинувачень інших людей, необґрутновано звинувачувала владу й здійснила крадіжку.

Мальтійські ЗМІ повідомляли, що Марія Єфімова розповіла Дафні Каруані Галіції про те, що панамська компанія Egrant належала дружині прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската — Мішель Мускат. Після цього журналістка опублікувала передані Єфімовою рахунки, в яких містилися деталі про те, що Egrant отримала $1 мільйон від правлячої родини Азербайджану.

Минулого року Марія Єфімова заявляла про погрози на адресу її родини в Росії. Кримінальну скаргу проти неї подав банк Pilatus, де вона пропрацювала три місяці.

Як писав Media Sapiens, 53-річна журналістка-розслідувачка та блогерка Дафна Каруана Галіція загинула 16 жовтня. Її автомобіль вибухнув незабаром після того, як вона виїхала з дому поблизу міста Біднія. Пані Каруана Галіція була відома своїми розслідуваннями корупції прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската та інших представників влади на основі «Панамського архіву». 

Підозрюваних у справі Альфреда та Джорджа Діджіоргіо й Вінса Муската арештували 4 грудня разом з сімома іншими особами, яких потім звільнили під заставу, але які продовжуть фігурувати в справі. 

Дату судового розгляду в справі наразі не встановлено. Троє чоловіків не визнають себе винними.

Європейський парламент схвалив резолюцію, що закликає Єврокомісію ініціювати незалежне міжнародне розслідування вбивства мальтійської журналістки Дафни Каруани Галіції. А також назвав залу для співробітників ЗМІ у своїй будівлі на честь вбитої на Мальті журналістки-розслідувачки.

Джерело: osvita.mediasapiens.ua
13.04.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація