МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Батько чотирьох неповнолітніх дітей вину в суді не визнав

 

В апеляційній скарзі 32-річний Андрій К., мешканець Демидівського району, що на Рівненщині, просив вирок Демидівського районного суду скасувати і призначити новий розгляд у суді першої інстанції. Цим вироком його визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого), та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років.

У 2016 році, 31 жовтня, померла 35-річна мешканка с.Малеве. Після проведеної судово-медичної експертизи з’ясувалося, що смерть жінки наступила внаслідок розриву селезінки, гострої крововтрати та тупої травми живота.

Правоохоронці з’ясували, що 24 жовтня близько 16-ї години між подружжям виникла сварка, під час якої Андрій, який у той день був нетверезим, спершу вдарив жінку кулаком в грудну клітку, а потім наніс ще кілька ударів ногою в інші частини тіла. Жінка до лікарів не зверталася й померла через кілька днів у будинку матері, де вона проживала з чоловіком та двома неповнолітніми дітьми. 1 листопада підозрюваного взяли під варту. Однак 1 лютого 2017 року він вийшов зі слідчого ізолятора, оскільки до суду від сторони обвинувачення не надійшло клопотання про продовження тримання підозрюваного у вчиненні тяжкого злочину під вартою. Вдруге в СІЗО чоловік потрапив 12 травня 2017 року. 

Андрій К. заперечував у суді свою причетність до спричинення тілесних ушкоджень колишній дружині, однак на підтвердження його вини сторона обвинувачення надала та обґрунтувала переконливі і беззаперечні докази. Діти обвинуваченого також були допитані в суді у присутності психолога відповідно до вимог кримінально-процесуального закону. Малолітні свідки підтвердили, що у той день тато був п’яний, сварився з мамою, бив її в живіт ногою та руками по обличчю.

11 серпня 2017 року Демидівський районний суд визнав чоловіка винним у вчиненні умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть дружини, та призначив покарання — 9 років позбавлення волі. Крім того, суд визначив розмір відшкодувань моральної шкоди потерпілій — матері покійної, в сумі 300 тисяч гривень. Бабуся оформила опіку над внуками й виховує їх після смерті дочки.

Вирок місцевого суду обвинувачений Андрій К. оскаржив в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі він просив не тільки скасувати вирок Демидівського районного суду та призначити новий розгляд у суді першої інстанції, але й переконував у необхідності повторно допитати матір колишньої дружини та інших свідків. Також він просив взяти до уваги ту обставину, що виховує чотирьох неповнолітніх дітей: трьох — від попереднього шлюбу, й одного у другому шлюбі, а також переконував суд переглянути розмір відшкодування моральної шкоди.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області, залишаючи вирок місцевого суду без змін, а апеляційну скаргу обвинуваченого — без задоволення, виходила з того, що висновки суду першої інстанції відповідають фактичним обставинам кримінального провадження, а покарання, призначене Андрію К., не виходить за межі, установлені санкцією статті.

Джерело: Прес-служба Апеляційного суду Рівненської області
20.04.2018

Сьогодні
16 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація