МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Шостий позов. Україна вкотре поскаржиться на Росію у Європейський суд: подробиці

 

Протягом двох місяців Україна планує подати новий шостий позов проти Росії до Європейського суду з прав людини. Він стосуватиметься захисту прав політичних в’язнів, повідомив міністр юстиції Павло Петренко. Про це у сюжеті Радіо НВ

“Ми маємо перші рішення, де українські компанії виграють у російських. Це й індивідуальні випадки, коли ЄСПЛ встановлює порушення прав людини з боку Росії. Я переконаний, що ми будемо мати успіх й у цих великих міждержавних справах. Ці рішення будуть писати новітню історю світу. Посадові особи будуть нести відповідальність за міжнародним кримінальним законом”, - зазначив міністр.

Текст заяви поки не розголошують. Петренко зазначив, що і доказову базу, і саму заяву Міністерство юстиції готує разом із міжнародними експертами. Звернення буде комплексним і стосуватиметься усіх українських політв’язнів в Росії. По усіх позовах до Росії, які знаходяться в ЄСПЛ, Україна буде мати позитивні рішення. Таке переконання висловив в ефірі телеканалу 112 Павло Петренко.

Справи, які Мінюст зараз супроводжує в ЄСПЛ, є доказовою базою для суду в Гаазі, де мають судити військових злочинців Російської Федерації, додав урядовець.

Україна раніше подала до ЄСПЛ п’ять позовів проти Росії у зв'язку з анексією Криму та конфліктом на Донбасі. Два з них стосуються порушення прав людини в Криму, ще дві справи - на Донбасі. П’ята справа стосується вивозу дітей з окупованих територій до Росії.

Також в ЄСПЛ знаходиться близько 100 індивідуальних позовів від громадян щодо подій на Донбасі, повідомив заступник міністра юстиції  та уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина. По справах "Хлєбік проти України" та "Цезар та інші проти України" вже винесено позитивне для України рішення, додав він. Зокрема, суд визнав, що Україна не контролює цю територію, і це створює об'єктивні перешкоди для національних органів. Фактично це означає, що Україна не несе відповідальності за всі події на Донбасі.

Україна раніше подала до ЄСПЛ п’ять позовів проти Росії у зв'язку з анексією Криму та конфліктом на Донбасі.

Скарги до ЄСПЛ зазвичай розглядаються тривалий час, часто роками, особливо міждержавні, розповів у коментарі Радіо НВ керівник адвокатського центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров. Але загалом він вважає їх досить перспективними. Інше питання - чи захоче Росія виконувати вирок суду.

“Росія прийняла, з точки зору міжнародного права, так званий незаконний закон, який дозволяє їй нібито не виконувати рішення Європейського суду. За це теж можуть бути жорсткі санкції. Росія не виконує рішення щодо Юкасу, тому що там 52 млрд доларів виплати. По індивідуальним скаргам поки що виплачують”, - розповів адвокат.

Позов до Росії через незаконне засудження режисера Олега Сенцова Україна подала ще у 2015 році.

Сестра Олега Сенцова Наталія Каплан так прокоментувала це у сюжеті Радіо НВ: “На мою думку, не завадила третя сторона у залученню до вироків по звільненню політичних в'язнів. Їх кількість стрімко зростає”.

Україна перестала бути країною, проти якої є найбільше справ на розгляді Страсбурзького суду. Станом на 1 січня цього на розгляді ЄСПЛ перебувало більше 7 тис. скарг. За кількістю скарг Україну обійшли Туреччина, Росія та Румунія.

Джерело: nv.ua
20.04.2018

Сьогодні
16 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація