МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Інтерпол зняв з розшуку екс-главу Вищого госпсуду Татькова через недоліки в законодавстві, - ГПУ

 

Інтерпол зняв з міжнародного розшуку колишнього голову Вищого господарського суду України Віктора Татькова через недоліки українського законодавства.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це повідомив керівник Департаменту спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

"Інтерпол зняв з розшуку Татькова. Підставою стало посилання Інтерполу на наявні рішення судів про скасування його арешту, а також на недоліки нашого законодавства щодо обрання запобіжного заходу", - сказав він.

Горбатюк також нагадав, що через недоліки законодавства торік були зняті з розшуку й інші колишні високопосадовці - екс-президент Віктор Янукович, екс-глава МВС Віталій Захарченко, екс-глава АП Андрій Клюєв. 

Керівник Департаменту спецрозслідувань зазначив, що Генпрокуратура звернулася до Інтерполу про оголошення Татькова в міжнародний розшук на підставі рішення суду про дозвіл на його затримання з метою приводу до суду для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

Водночас, за словами Горбатюка, у розумінні правил Інтерполу це судове рішення не є ухвалою про тримання особи під вартою. Інтерпол вважає, що інформація про виставлення ними "червоних" чи "синіх" карток на підозрюваного не може використовуватися судом як підстава для подальшого арешту розшукуваного. 

При цьому українське законодавство (ч.6 ст. 193 КПК ) дозволяє заочно заарештувати особу лише за умови оголошення її в міжнародний розшук, і суди сприймають це винятково після оголошення в розшук Інтерполу, пояснив Горбатюк.

Крім того, додав він, є ще одна причина зняття з розшуку колишніх українських чиновників. Зокрема, правовий статус "підозрюваного" у кримінальному провадженні, передбачений українським законодавством, формально не відповідає поняттю "обвинувачений", передбаченому правилами Інтерполу, зазначив прокурор.

Горбатюк розповів, що Татьков був оголошений у міжнародний розшук Інтерполу у 2017 році. Але після скарги адвокатів "червона картка" Татькова була заблокована. Зрештою, наприкінці січня 2018 року Комісія з контролю за файлами Інтерполу розглянула справу колишнього голови Вищого госпсуду і ухвалила зняти його з міжнародного розшуку.

При цьому представник ГПУ вважає, що у вказаному кримінальному провадженні зняття з розшуку Інтерполу не має суттєвого значення, оскільки місце перебування Татькова відоме. Він перебуває в Австрії.

Натомість керівник Департаменту спецрослідувань вважає куди більшою проблемою для слідства дворазове скасування Апеляційним судом Києва ухвал Печерського райсуду про тримання Татькова під вартою.

"Це велика проблема, оскільки це може зірвати екстрадиційний процес і стати причиною відмови у видачі, якщо немає рішення суду про арешт. Хоча ми направили до правоохоронних органів Австрії разом з іншими необхідними документами ухвалу про затримання і доставку, але міжнародні конвенції кажуть, що має бути ця ухвала про арешт", - сказав Горбатюк.

Він наголосив, що у зв’язку зі зняттям з розшуку Інтерполу колишніх чиновників є потреба у зміні в цій частині українського законодавства. Такі пропозиції Генпрокуратура направила до Верховної Ради минулого року, але вони досі не розглянуті. 

Як повідомлялося, колишній голова Вищого господарського суду Татьков відмовився від спрощеної процедури видачі до України та подав запит на отримання притулку в Австрії.

Департамент спецрозслідування ГПУ в жовтні 2016 року повідомив про підозру колишньому голові Вищого господарського суду Татькову в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376, ч. 2 ст. 376-1 КК України. За даними слідства, Татьков протягом 2011-2014 років фактично підпорядкував собі систему прийняття судових рішень. Досліджується понад 10 тисяч випадків незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу справ і заяв, втручання в діяльність суддів з метою винесення ними потрібних зловмисникам неправосудних рішень у господарських судах усіх інстанцій.

У жовтні 2016 року Татьков вилетів до Польщі.

Пізніше він залишився за кордоном на невизначений термін під приводом лікування. Зокрема, проживав у Німеччині та Австрії. 

Також читайте: Україна вже зараз входить у ТОП-10 країн за кількістю запитів і відповідей з базами Інтерполу, - Аваков

Також читайте: Більшість поплічників Януковича знято з міжнародного розшуку по лінії Інтерполу, - Горбатюк

Джерело: ua.censor.net.ua
25.04.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація