МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Зі школярів у судді

 

Діти в мантіях… і це не метафора, а реальна ситуація у ВААС

Чи можуть герої з мультика потрапити у судове засідання? Відповідь на це запитання ми отримали вчора, адже у ВААС відбувся незвичайний судовий розгляд за участю Котика, Півника,  Лисички, родини Їжачків та Зайчиків-стрибайчиків, а суддями були Леви. Уся ця чудасія відбувалась у рамках інтерактивної гри «Суд мудрого Лева», яку ми влаштували  для маленьких школярів – учнів 1- І класу («Інтелект України») ЗОШ № 12.
ВААС гостинно приймав у своїх стінах малюків, адже чим раніше ми почнемо формувати правову свідомість у підростаючого покоління, тим швидше матимемо міцну правову державу.
Зустріч із школярами почалась із традиційного знайомства із принципами та основними завданнями судової установи, адже всі вони вперше були у храмі Правосуддя. Потім від слів ми відразу перейшли до справи:   учні переглянули мультфільм «Котик і Півник», у якому склалась непроста ситуація, і почали шляхом жеребкування визначати свої ролі у судовому процесі. Склад суду, як годиться, переодягнувся у мантії, замість нагрудних знаків – символічні медалі із зображеннями левів, адже Лев- цар звірів, який і наділений владою вирішувати суперечки.  Сторони зайняли свої місця у залі і з допомогою своїх наставників почали формувати позиції для виступів перед судом. 
Далі все відбувалось як у справжньому судовому засіданні: судді по черзі викликали сторони, заслуховували їхні доповіді. Хочемо відмітити, що куратори підгруп лише скеровували діток, які виявляли неабиякий креатив під час підготовки. Так, наприклад, адвокати Лисички – Сови свою позицію захисту вибудовували на тому, що їх підзахисна вимушено вчинила злочин, адже їй потрібно було годували  дітей. «Якби малі Лисенята повмирали, то це було б дуже погано, бо тоді не було б кому їсти шкідників », -приємно вразили юні захисники усіх присутніх. Лисичка, звичайно, розкаялась і визнала, що вчинила погано. Доводи захисту та щиросердне зізнання рудої хитрунки переважили чашу суддівських терезів у їхній бік, і колегія мудрих Левів у нарадчій кімнаті ухвалила рішення про виправдання Лисички.
Справа виявилась резонансною і зацікавила медійників, які відразу після проголошення рішення забажали коментарів від «поважних» суддів.
Судовий процес неабияк виснажив малюків, але всі вони просто не могли стримати радісних емоцій, а вручення сертифікатів додало ще більше позитивних вражень.
«Щиро вдячні за запрошення на таке захопливе дійство, адже це дуже важливо, щоб діти вже розуміли, що таке суд, як і де можна захистити свої права. Я переконана, що враження у моїх учнів тільки найкращі і вони ще довго згадуватимуть цю гру, адже усе було як насправді», - підсумувала захід класний керівник Анна Пелипчук.

Джерело: Прес-служба ВААС
11.05.2018

Сьогодні
18 листопада 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація