МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

В рамках українсько-нідерландської співпраці пройшов обмін досвідом з досудової пробації

 

15 травня 2018 року в Києві пройшов круглий стіл з оптимізації процесу підготовки досудової доповіді. Захід організовано за сприяння проекту МАТRА (Нідерланди) спільно з представниками Центру пробації та Проектного офісу з питань пробації Міністерства юстиції України.
Враховуючи важливість налагодження дієвої взаємодії всіх учасників кримінального процесу в напрямку підготовки досудової доповіді, участь в круглому столі взяли судді та прокурори м. Києва та Київської області.

В ході чергової зустрічі учасники заходу здійснили аналіз практики складання досудових доповідей, обговорили врахування таких висновків у кримінальному провадженні, а під час дискусій, окреслили проблемні питання, які потребують додаткового врегулювання.

Ліно Бросіус, радник проекту «Центр міжнародного правового співробітництва», зробив короткий огляд ролі досудових звітів у країнах, що розвиваються. Натомість, Ірина Карандюк, начальник відділу досудової пробації Центру пробації, донесла учасникам заходу організаційні питання, пов’язнані зі складанням досудових доповідей в Україні.

Також іноземні експерти презентували голландський досудовий звіт. Так, експерт з пробації Джос Тер Вуерт зробив короткий огляд досудової консультації в країнах, що впроваджують пробацію, розповів присутнім у яких випадках звіт являє собою баланс між санкцією ув’язнення та альтернативною санкцією. «Переважно прокурори подають запит на складання звіту про соціальні обставини обвинуваченого, інколи це роблять слідчі судді, ще рідше суди. Зміст доповіді має сприяти усвідомленню правопорушником справедливості винесеного йому покарання, а також допомагати системі судочинства ефективно та оптимально застосовувати всі можливі види покарань» - зазначив міжнародний експерт.

Представники проекту МАTRA наголошували на особливій ролі під час складання досудового звіту оцінки ризику скоєння повторного правопорушення, ризику небезпеки для суспільства, врахування криміногенних факторів, рівня мотивації та готовності до змін у свідомості правопорушника.

Катрін Віттман, старший радник з кримінальної юстиції в Консультативній місії Європейського Союзу в Україні, представила суддям та прокурорам імпровізовані ситуативні задачі, під час яких останні жваво дискутували з приводу оцінки правопорушень з урахуванням та без урахування характеристики особи, яка вчинила злочин.

Наостанок, більшість з присутніх висловили переконання, що досудова доповідь важлива для кримінального провадження, втім, без сумніву, слід вдосконалити процес підготовки такого звіту в Україні.

Джерело: www.facebook.com
15.05.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація