МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суди задовольнили право особи на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»

 

Суди задовольнили право особи на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

До суду звернулась особа з позовом до УПФУ у м. Вінниці, у якому просила визнати протиправним рішення УПФУ у м. Вінниці щодо нарахування пенсії за віком згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2009 рік та зобов’язати УПФУ у м. Вінниці провести повторний розрахунок пенсії по віку з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2012, 2013, 2014 роки.

Суд першої інстанції позовні вимоги задовольнив, а суд апеляційної інстанції залишив рішення без змін. Під час обчислення позивачу розміру пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідач повинен був застосувати показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме: за 2012 - 2014 роки.

Судами встановлено, що особі у 2010 році призначено  пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення». У 2015 році позивач подав заяву про перехід на пенсію за віком згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Під час перерахунку пенсії  УПФУ у м. Вінниці застосувало показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії, а саме показник за 2009 рік.

Верховний Суд у своєму рішенні зазначає, що Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» регламентує порядок переведення з одного виду пенсії на інший. Особі було призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а за призначенням пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» позивач звернувся вперше у 2015 році.

Таким чином, під час призначення позивачу у 2015 році пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» застосуванню підлягає середня заробітна плата в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, згідно з частиною другою статті 40 Закону.

Суди дійшли висновку про наявність у позивача права на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують року звернення із заявою про призначення пенсії за віком.

Джерело: Прес-служба ВААС
21.05.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація