МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суд у США виправдав чоловіка, який відсидів у в’язниці 17 років за злочин, якого не скоював

 

Джерело: Центр інформації про права людини

У США суд виправдав Джона Банна, який відсидів у тюрмі 17 років за вбивство поліцейського, яке він ніколи не скоював. Про історію американця розповіли у The New York Post.

У 1991 році двоє поліцейських – Роландо Нейшер і Роберт Кросон – потрапили в перестрілку підлітків у Брукліні. Один з них тоді загинув від вогнепального поранення. Справа про вбивство потрапила до рук детектива Луї Скарчеллі, який сфальсифікував докази та звинуватив у злочині двох 14-річних афроамериканських хлопців.

Суд, який розглядав справу, проігнорував усі докази непричетності підлітків: відбитки пальців на місці злочину не співпадали з відбитками затриманих, а свідки взагалі говорили про те, що в поліцейських стріляли "білі хлопці двадцяти років".

У 2009 році засуджений Джон Банн отримав умовно-дострокове звільнення. Чоловік заснував організацію, яка займалась захистом прав в’язнів, та почав домагатися визнання своєї невинуватості. До того моменту репутація детектива Скарчеллі була сильно зіпсована: правоохоронець використовував "помилкові методи", коли працював у поліції Нью-Йорка, а тому справу Банна відправили на перегляд.

У 2018 році чоловіка визнали невинуватим у справі про вбивство. Суддя, яка оголошувала йому вирок, сказала: "Вам було всього 14, коли це сталося. Цього не повинно було трапитися".

Тоді чоловік не витримав, підійшов до неї та почав плакати.

Разом з ним у залі були його мати та сестра, якій на момент ув’язнення брата було всього 3 роки.

Справа Банна стала показовою. Тепер у черзі на перегляд стоять ще 70 кримінальних справ, які розслідував детектив Скарчеллі.

Нагадаємо, що в Україні за сфальсифікованими справами так само сидять невинні люди. В українському законодавстві відсутній механізм дострокового звільнення довічно засуджених. Водночас, відбувши 20 років покарання, ув’язнені можуть звернутися до президента з проханням про помилування. У такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі.

У парламенті вже понад два роки лежить законопроект №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.

Джерело: vgoru.org
21.05.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація