МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Завдяки судовій реформі довіра українців до судів зросла з 5% до 12% - USAID

 

Довіра громадян України до судів та судової влади зросла з 2015 року по 2017 рік з 5% до 12%, що є найбільшим показником росту серед інших гілок влади.

Про це свідчать результати Першого кола Всеукраїнських опитувань громадян, суддів та правників щодо судової реформи та сприйняття корупції, яке провела Програма USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» за результатами 2017 року.

Так, згідно з опитуванням, довіра до поліції знизилась з 21 до 20%, до прокуратури – зросла з 8 до 13%.

Результатом підвищення довіри громадян до судів є реалізація з 2014 року судової реформи. «Зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закон «Про судоустрій і статус суддів» мають позитивний вплив не лише на незалежність судів, а й на стабільність судової системи та підвищення довіри громадян України до судової влади», - йдеться в результатах опитування.

Зокрема, 85% опитаних позитивним вважають запровадження в рамках реформи кваліфікаційного оцінювання суддів, 80% - конкурсний відбір до Верховного Суду, 65% - надання судам контролю за виконанням судових рішень, 64% - повернення до триланкової системи судоустрою, 60% - скасування повноважень Президента щодо звільнення суддів, 62% - звуження суддівської недоторканості до функціональної, 50% - розширення повноваження Вищої ради правосуддя, створення, 61% ліквідація та реорганізація судів на підставі закону.

Читайте також: Кому українці довірили би відбір антикорупційних суддів

Джерело: www.ukrinform.ua
01.06.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація