МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Вища рада правосуддя отримує до 80 скарг на дії суддів щодня

 

До Вищої ради правосуддя щодня надходять від 50 до 80 скарг на дії суддів.

Про це заявив член ВРП Андрій Бойко на конференції "Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки", повідомляє Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності.

"Із Вищої кваліфікаційної комісії суддів України до Вищої ради правосуддя було передано 12 тис. 283 матеріали, після діяльності Вищої ради юстиції залишилось близько 3500 нерозглянутих скарг, а щодня до ВРП надходить 50-80 скарг на дії суддів", - зазначив Бойко.

За його словами, на сьогодні проведено 185 засідань дисциплінарних палат ВРП, на яких розглянуто понад 2350 матеріалів. При цьому понад 11 тис. скарг залишено без розгляду і повернуто заявникам.

Представник ВРП також назвав окреслив найчастіші порушення, які стали підставою притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Зокрема, у 43 випадках зафіксовано умисну або внаслідок недбалості незаконну відмову у доступі до правосуддя чи інше порушення норм процесуального права, у 15 випадках не зазначено в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів сторін щодо суті спору, у 14 випадках порушено засади рівності учасників судового процесу, змагальності сторін. Також є 2 випадки порушення прав щодо відводу, у 20 випадках причиною притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності стало безпідставне затягування, а у 69 випадках - допущення поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, тобто порушення етичних стандартів поведінки судді.

Джерело: www.ukrinform.ua
04.06.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація