МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Скарга на суддю: які порушення допускають судді

 

Член ВРП Андрій Бойко висвітлив формування єдиних підходів до практики дисциплінарних проваджень щодо суддів та притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Як повідомили «ЗіБ» в прес-службі ВСП, про дисциплінарну відповідальність судді А. Бойко розповів на конференції «Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки».

Так за що суддів притягують до дисциплінарної відповідальності?

Член ВРП окреслив найчастіші порушення, що допускаються і стали підставою притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності відповідно до частини першої статті 106 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Так, А.Бойко повідомив, що у 43 випадках підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності стало умисна або внаслідок недбалості незаконна відмова у доступі до правосуддя чи інше порушення норм процесуального права, незазначення в судовому рішенні мотивів прийняття або відхилення аргументів сторін щодо суті спору – у 15 випадках, порушення засад рівності учасників судового процесу, змагальності сторін – у 14 випадках, порушення прав щодо відводу – 2 випадки, безпідставне затягування – у 20 випадках, допущення суддею поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, тобто порушення етичних стандартів поведінки судді – у 69 випадках.

Таким чином, є три категорії порушень, що найчастіше допускають судді – істотне порушення норм процесуального права, що має певні наслідки, порушення розумних строків розгляду судових справ та допущення суддею порушень прав людини.

Як повідомив А. Бойко, із Вищої кваліфікаційної комісії суддів України до Вищої ради правосуддя було передано 12283 матеріали, після діяльності Вищої ради юстиції залишилось близько 3500 нерозглянутих скарг, а щодня до ВРП надходить 50-80 скарг на дії суддів.

На сьогодні проведено 185 засідань дисциплінарних палат ВРП, на яких було розглянуто понад 2350 матеріалів.

Джерело: zib.com.ua
05.06.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація