МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

В ГПУ заявляють, що екстрадиція судді Татькова усладнилась

 

Генеральна прокуратура вживає заходів для екстрадиції колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова, однак процедура ускладнилася.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

ГПУ нагадує, що колишній голова Вищого господарського суду як підозрюваний оголошений у розшук.

«Органом досудового розслідування вживаються заходи щодо його екстрадиції з однієї з країн Євросоюзу», – йдеться в повідомленні.

«Зазначена процедура суттєво ускладнилася у зв’язку з тим, що апеляційний суд Києва двічі необґрунтовано скасовував ухвали районного суду про обрання запобіжного заходу підозрюваному у вигляді тримання під вартою (рішення про такий запобіжний захід є необхідною умовою для екстрадиції)», – наголошують у ГПУ.

Крім цього зазначається, що слідчі виявили додаткові епізоди кримінальних правопорушень та зібрали достатні докази їх скоєння, в зв’язку з чим Татькову та його колишньому заступнику, судді Артуру Ємельянову було висунуто нові підозри: у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 375, ч. 2 ст. 376, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст.376, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 376-1 КК України».

Зокрема, за даними слідства, Татьков на посаді судді господарського суду Донецької області ухвалив неправосудне рішення на користь одного з підприємств, що зобов’язувало органи місцевого самоврядування укласти із цим підприємством договір оренди земельної ділянки нормативно-правовою вартістю понад 8 млн грн строком на 49 років.

Крім того, Татькову інкримінують втручання в діяльність судових органів та незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу.

Внаслідок цих дій, зокрема понад вісім тисяч позовних заяв, що надійшли до господарського суду міста Києва розподілялися з грубим порушенням вимог закону щодо об’єктивного та неупередженого їх розподілу, з них у понад тисячу випадках автоматизований розподіл відбувався за участю одного судді (у Київському апеляційному господарському суді у понад 800 випадках).

Зокрема серед таких справ, які розподілялися з порушенням закону і у яких містяться ознаки втручання в діяльність суду була справа за позовом Міністерства оборони Російської Федерації до Кабінету міністрів України, що розглядалася у 2012-2013 роках.

За результатами розгляду цієї справи було винесено рішення, котрим незаконно та безпідставно зобов’язано державу сплатити Міністерству оборони РФ понад 3 мільярди гривень (на виконання рішення 38 мільйонів гривень були перераховані з державного бюджету на рахунки Міноборони РФ).

Також у цьому провадженні повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 376, ч. 2 ст. 376-1 КК України чотирьом колишнім працівникам апарату господарського суду міста Києва та Київського апеляційного господарського суду, яким інкримінується співучасть із Татьковим.

ГПУ запевняє, що в кримінальному провадженні проводяться необхідні процесуальні дії, спрямовані на завершення розслідування за цими епізодами в стислі терміни.

Досудове слідство за іншими фактами злочинної діяльності триває.

Джерело: zik.ua
08.06.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація