МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Не бачу позитиву від ухвалення закону про Антикорупційний суд, – Віктор Шишкін

 

Якщо послуговуватись загальною теорією права, насправді, ухвалений закон про Вищий антикорупційний суд є фейком, який політики та ЗМІ нав’язали українському народу. Адже усі розповідали, що саме це є виходом суспільства з глухого кута.

Про це в ефірі інформаційного спецпроекту з Наташею Влащенко телеканалу ZIK говорив суддя Конституційного суду України (2006-2015 рр.) Віктор Шишкін.

«Наразі важко щось сказати з юридичної точки зору, адже ухвалений вчора закон про антикорупційний суд наразі не надрукований. Але я неодноразово про це казав і навіть один з американських діячів, який зустрічався із Порошенком у «Мистецькому арсеналі» теж про це говорив, що у нас всі судді є антикорупційними. Тому створення цього суду суто для боротьби з корупцією не є чимось вагомим», – сказав Шишкін.

Бо, за його словами, якщо виходити із загальної теорії права, то закон можна назвати фейком, який політики і в тому числі журналісти, які працювали на політиків «навішали» народу, що начебто це і є виходом нашого суспільства з глухого кута через нібито закон і такий орган.

«Я думаю, що саме вплив буде великим. Він навіть виявився вже тоді, коли у 2016 році змінили Конституцію під Порошенка для призначення суддів всіх, у тому числі пожиттєво. Таким чином був забраний остаточний механізм прозорості призначення суддів. Тому, якщо йдеться про закон щодо Вищого антикорупційного суду, то я не знаю, хто там призначатиме суддів, але явно, що не парламент. Тому поки що позитиву від цієї дії для суспільства я не бачу», – прокоментував він.

Він також зазначив, що західні партнери дуже часто наполягають на невигідних пропозиціях для України.

«Мені б дуже хотілося самому дізнатися, чому захід так наполягав на прийнятті цього закону. Адже дуже часто вони пхають свій ніс не в свої справи, наприклад, на «мінському договорняку», який фактично є руйнуванням суверенітету України. Він також зараз вводить зовнішнє управління нашою країною через антикорупційний суд і таким чином робить її об’єктом, а не суб’єктом міжнародних відносин. Тобто багато у чому захід наполягає, але варто зосередитись на тому, а де ж Україна», – додав Шишкін.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект про Антикорупційний суд.

Джерело: zik.ua
08.06.2018

Сьогодні
20 травня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація