МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Прокуратура вирішила позмагатися із суддею знанні законів

 

Прокуратурою Сумської області розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 375 КК України стосовно слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми, яка ухвалила завідомо неправосудне рішення 11 травня 2018 року про скасування підозри депутату Сумської обласної ради та виключення відповідних відомостей із ЄРДР.

Ухвалюючи таке рішення, слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми вийшла за межі повноважень, наданих їй як слідчому судді у кримінальному провадженні.

Дійсно, з 16 березня 2018 року в підозрюваних та їх захисників є можливість оскарження підозри. При цьому в законі чітко зазначено, що норма стосується лише справ, відомості по яким внесені в ЄРДР після введення в дію цих змін, тобто після 16 березня 2018 року. Натомість кримінальне провадження стосовно депутата розпочате ще 19 вересня 2017 року, при ухваленні незаконного рішення судді про це було достовірно відомо.

Відтак на рішення слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми прокуратура подала апеляційну скаргу. На даний час Апеляційний суд Сумської області, погодившись із доводами прокуратури, скасував зазначене рішення.

Апеляційний суд Сумської області підтвердив, що слідчий суддя Зарічного районного суду прийняла рішення, яке не передбачено КПК України, окрім того, при винесенні рішення суддею були допущені істотні порушення процесуального закону. 

Досудове слідство триває, водночас прокуратура готує відповідний лист до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Слід зазначити, що вказана суддя не вперше приймає рішення про скасування повідомлення про підозру. Так, 9 серпня 2017 року нею вже було скасовано підозру колишньому високопосадовцю, який наразі обвинувачується в оборудках із паспортом та приховуванні квартир. При цьому прокуратура не мала права оскаржувати це рішення. Тоді до Вищої ради правосуддя прокуратурою було направлено скаргу про вчинення дисциплінарного проступку суддею. Прокуратура наполягала на притягненні слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми до дисциплінарної відповідальності. На даний час скарга ще не розглянута, повідомляє Прес-служба прокуратури області.

Джерело: sumy.today
19.06.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація