МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Верховний Суд працює в умовах великого навантаження

 

Судді та апарат Верховного Суду працюють в умовах шаленого навантаження. Касаційний цивільний суд Верховного Суду вже розглянув більшість справ, що були передані до ВС взимку цього року.

Про це зазначила суддя КЦС ВС Ольга Ступак на VII Всеукраїнському форумі з публічного права та фінансово-банківських питань Асоціації адвокатів України, повідомляє «ЗіБ».

Як повідомили в прес-службі ВС, сьогодні в КЦС вже розподілено всі справи, що залишились від попередньої касаційної інстанції, та розглянуто більшість тих, які передавалися до нового Суду в січні та лютому цього року. При цьому суддя КЦС ВС О.Ступак зауважила, що для правосуддя не діє принцип діалектики, де кількість переростає в якість.

«Від того, що ми будемо прискорювати розгляд справ, судові рішення якіснішими не стануть», – сказала суддя.

Водночас вона звернула увагу адвокатів, що сьогодні законодавець запроваджує монополію адвокатів на представництво в судах. І судді також очікують від правників обґрунтованих та змістовних позовів і скарг. Однак, за словами доповідача, це не мають бути скарги на 50 сторінок. «Обґрунтованість касаційної скарги не вимірюється її обсягом», – наголосила вона.

Також суддя добавила, що найчисленнішою категорією справ, які розглядає Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду, залишаються спори, пов’язані з кредитними і депозитними договорами, та інші спори щодо виконання грошових зобов’язань.

Вона зазначила, що практика, зокрема і в цій категорії спорів, не може докорінно змінитись. Однак КЦС на сьогодні вже передав понад 20 справ на розгляд Великої Палати ВС з метою відступити від раніше висловленої позиції Верховним Судом України.

Джерело: zib.com.ua
19.06.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація