МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Верховна Рада прибрала останню перепону на шляху створення Вищого антикорупційного суду

 

Про це сказав заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв, коментуючи схвалення за основу та в цілому внесений Президентом законопроект 8497 «Про утворення Вищого антикорупційного суду».

Як пояснив Сергій Алєксєєв у коментарі журналістам, документ передбачає створення Вищого антикорупційного суду з місцезнаходженням у місті Києві та доручення КМУ та Державній судовій адміністрації вжити заходів, пов’язаних з утворенням ВАС.

Коментуючи схвалений за основу  ще один важливий для функціонування Вищого антикорупційного суду законопроект 7441 ” Про внесення змін до закону «Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з прийняттям Закону України “Про Вищий антикорупційний суд”, Алєксєєв зауважив, що документ дозволить імплементувати в систему судоустрою ВАС.

«Зокрема, цим проектом пропонується внести зміни до ЗУ “Про судоустрій і статус суддів” для деталізації діяльності палат вищих спеціалізованих судів та закріплення певної інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії відповідно до рекомендацій Венеціанської Комісії від 2017 року», – сказав депутат.

Важливим, за словами Сергія Алєксєєва, також є визначення вищих спеціалізованих судів головними розпорядниками коштів Державного бюджету України, що дає їм додаткову гарантію незалежності та унормування діяльності Служби судової охорони. Крім цього, законопроектом вносяться зміни до окремих норм процесуального законодавства задля удосконалення правового регулювання процедур передачі справи з одного суду до іншого, визначення складу суду, оскарження судових рішень.

Джерело: www.golos.com.ua
22.06.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація