МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суддів зобов’яжуть указувати докази під кожну обставину

 

Аби судді не обмежувалися загальними словами, їх слід зобов’язати зазначати докази на підтвердження кожної зі встановлених обставин. Крім того, у вироку обов’язково мають наводитися мотиви неврахування окремих доказів.

Таку деталізацію пропонується закріпити в проекті «Про внесення змін до ст.374 Кримінального процесуального кодексу» (№8479). Його автор уважає, що тим самим можна забезпечити «дослідження суддями всіх обставин справи всебічно та неупереджено».

Більше того, на думку нардепа, після впровадження таких змін «корупційні ризики в судах значно зменшаться, отже, судовий процес стане більш прозорим і чесним». Адже сьогодні, як зазначається у пояснювальній записці, з вироку майже неможливо встановити, чи справді суд дослідив усі обставини, передбачені ст.91 КПК, та чи були докази, що їх підтверджують, належними та допустимими.

Однак потім ці обставини вважаються такими, що «встановлені судом», а їх підтвердження не потребує доказів. Водночас під час перегляду такого рішення не аналізується, чи правильно суддя встановив обставини на підставі певних доказів.

Якщо буде відповідний закон, прогнозує автор, судді не ставитимуться до доказів формально.

Джерело: zib.com.ua
23.06.2018

Сьогодні
24 березня 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація