МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Рада суддів незаконно присвоює владні повноваження і підробляє документи про ліквідацію ВСУ, - Гуменюк

 

У ВСУ вважають, що ліквідація суду відбувається незаконно і вимагають від Генеральної прокуратури відкриття кримінального провадження.

Про це йдеться у відкритому зверненні, підписаному виконувачем обов'язків голови ВСУ (попереднього складу) Василем Гуменюком і оприлюдненому на сайті суду, передає Цензор.НЕТ.

Згідно з документом, Рада суддів незаконно присвоює владні повноваження і підробляє документи, проводячи ліквідацію Верховного суду України як юридичної особи.

Зазначається, що на конституційному рівні питання припинення діяльності Верховного суду України не вирішено, "оскільки при внесенні змін і доповнень до Конституції України йшлося тільки про зміну назви найвищого судового органу".

Окрім цього, наказ про створення ліквідаційної комісії - підробка, усі дії комісії є незаконними.

"Вирішення цих питань способом, не передбаченим Конституцією України та неуповноваженими особами, свідчить про дії, спрямовані на повалення конституційного ладу в Україні в частині ліквідації Верховного Суду України як найвищого судового органу в системі судоустрою України, відповідно до статті 125 Конституції України, і може призвести до настання важких наслідків, передбачених статтями 364, 365 КК України", - йдеться в документі.

ВСУ просить генерального прокурора Юрія Луценка відкрити кримінальне провадження за цим фактом і доручити розслідування уповноваженому органу.

Зазначимо, що 21 червня ВККС рекомендувала переведення до інших судів 12 суддів зі складу "старого" Верховного суду України в апеляційні суди Києва та Київської області.

Читайте також: За три місяці надійшло близько сотні звернень від суддів з приводу погроз і нападів, - глава РСУ Ткачук

ВРП звільнила 5 суддів у зв'язку з подачею заяв про відставку та ще 5 - за власним бажанням. ПЕРЕЛІК

Джерело: ua.censor.net.ua
26.06.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація