МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ВККС запропонувала Громадській раді доброчесності досягнути примирення поза судом, - співкоординаторка ГРД

 

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду продовжив розгляд позову співкоординатора ГРД Віталія Титича щодо визнання незаконними зміни до Регламенту ВККС

Вчора було вже п’яте засідання в цій справі.

«Ще в березні ГРД, зокрема співкоординатор Віталій Титич подав позов до суду, наголошуючи на тому, що ВККС, ключовий орган, який зараз проводить так звану суддівську переатестацію, обмежила, фактично – унеможливила, участь у цьому процесі ГРД. У свій власний регламент, тобто документ, який визначає правила роботи Комісії, ВККС внесла обов’язки та правила стосовно роботи ГРД, хоча закон України Про судоустрій і статус суддів, на підставі якого діє і комісія, і ГРД не говорить про те, що ВККС має право визначати для ГРД якісь обов’язки».

ВККС у судовому процесі представляє юрист, Віталій Титич клопотав про те, щоб до суду залучили членів ВККС, які приймали зміни. Це клопотання суд поставив на паузу — розповіла Галина Чижик.

«Вчора ми очікували, що буде фінальне рішення, фінального рішення, на жаль не було. Розгляд справи фактично триває третій місяць. Під час попереднього судового засідання був встановлений дуже цікавий факт. Зміни до регламенту Комісії вносилися 29 грудня 2017 року, за даними з офіційного веб-сайту ВККС, у цей день не було пленарних засідань Комісії. Процедура прийняття цього рішення була порушена, оновлений регламент було оприлюднено лише через місяць, тому виникли досить серйозні сумніви, що саме в цей день вносилися зміни — виглядає так, що це було зроблено заднім числом».

Також вчора юристка, яка представляє ВККС у судовому процесі, звернулася до суду з ініціативою про зупинку провадження, щоб сторони примирилися між собою, розповіла гостя. Сама Галина Чижик до можливості порозумітися у такий спосіб ставиться скептично.

«ГРД від моменту свого створення намагалася в різні способи налагодити співпрацю та діалог з ВККС. На жаль, цього не вдалося зробити. Це й спричинило до того, що ГРД відмовилася брати участь у процесах, які проводить Комісія (переатестація суддів), вважаючи такі процеси фейковими. Зокрема тому ми пішли до суду, тому що не знайшли іншого способу порозумітися. Чи можливо буде це зараз — я ставлюся до цього досить скептично. Можу сказати, що паралельно з судовим розглядом триває медіаційний процес між ВККС та ГРД. Процес триває вже два місяці, однак його результатів поки що немає».

Скорочену текстову версію підготувала Катерина Халецька

Джерело: hromadskeradio.org
27.06.2018

Сьогодні
19 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація