МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Судді за кавою розповіли про свої нові зарплати та профпридатність

 

У Полтаві провели прес-сніданок. Спікер — прес-секретарка Апеляційного суду. Поговорили про судову реформу. Ранкові зустрічі з представниками судів планують зробити традиційними.

Судова реформа стала темою для розмови на прес-сніданку з речницею Апеляційного суду в Полтавській області Оленою Швидкою.

Вона повідомила: кількість судів в області скоротять з 31-го до 12-и загальної юрисдикції першої інстанції. Деякі ліквідують, деякі — реорганізують. Серед останніх — і Апеляційний суд. На сьогодні, за словами прес-секретарки, зареєстрована нова юридична особа, а 80 відсотків суддів уже пройшли кваліфкомісію. Негативної оцінки не отримав жоден.

Наприклад, 708,5 балів набрав Сергій Гальонкін. Суддя нещодавно привернув увагу громадськості, задекларувавши п'ятиповерховий будинок площею 661 квадратний метр.

Спікерка запевнила: купівлю він зумів аргументувати.

Раніше вердикт суддям виносили разом із представниками Громадської ради доброчесності. Та зараз інстанція самоусунулася.

Олена Швидка каже: попри це, оцінка, що її отримують судді, все ж є об'єктивною.

"Є Громадська рада доброчесності, яка брала активну участь у цьому процесі. Останнім часом вони не беруть участь, тому що вони заявили свою окрему позицію. Але громадськість має доступ до цього процесу. Ніхто не перешкоджав брати участь Громадській раді доброчесності", — каже Олена Швидка.

Прес-секретаркаповідомила про зміни в оплаті роботи суддів.

"Коли суддя Апеляційного суду пройде кваліфікаційне оцінювання, отримає відповідне рішення, він буде отримувати заробітну плату в розмірі 50 прожиткових мінімумів доходів громадян. Сьогодні — це 1 777 гривень. Якщо ми помножимо на 50, то це десь 88 тисяч гривень", — каже представниця суду.

Раніше судді в середньому отримували близько 22–25 тисяч гривень.

Олена Швидка також розповіла й про інші судові реформи. Зокрема, подавати документи в Апеляційний суд можна буде в електронному вигляді.

Прес-сніданки планують зробити традиційними, запрошуючи представників й інших судів.

Анастасія Мацько, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV

Джерело: hromadske.poltava.ua
04.07.2018

Сьогодні
16 лютого 2019

Анонс подій:Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація