МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суддя ОАСК заявив про тиск з боку НАБУ

 

Детектив Антикорупційного бюро запропонував судді окружного адміністративного суду міста Києва Євгену Аблову «переговорити з ним» щодо справи, яку розглядав суддя. Через місяць НАБУ тричі викликали суддю на допит як свідка у кримінальному провадженні.

Про це «ЗіБ» повідомили в прес-службі судової влади.

Так, 3 серпня 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшло повідомлення судді окружного адміністративного суду міста Києва Є.Аблова  про втручання у його професійну діяльність як судді при здійсненні правосуддя з боку службових осіб Національного антикорупційного бюро України.

Зокрема, суддя повідомив, що старший детектив НАБУ  через помічника запропонував йому зустрітися та «переговорити» щодо справи за позовом, яку розглядав суддя.

В провадженні судді перебувала справа за позовом ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» до державного реєстратора Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради та внесення записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який було задоволено.

Проте суддя відмовив детективу у приватній бесіді, після чого його тричі визивали до НАБУ на допит як свідка у вказаній справі у зв’язку з тим, що Бюро проводить досудове розслідування, зокрема щодо обставини можливого отримання службовими особами суду неправомірної вигоди в особливо великих розмірах за вчинення незаконних дій, спрямованих на повернення арештованого майна ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса».

Зазначені дії Є. Аблов вважає тиском на нього та втручанням у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя під час розгляду ним адміністративної справи.

Суддя нагадує, що ВРП вже реєструвала його звернення щодо втручання в професійну діяльність та 9 листопада 2017 року ухвалила рішення внести Директору НАБУ подання про виявлення та притягнення до відповідальності осіб, якими щодо судді Є.Аблова вчинено дії або допущено бездіяльність, що порушують гарантії незалежності суддів, однак до цього часу НАБУ не вжило заходів щодо прийняття законного рішення у справі.

Крім того, 14 грудня 2017 року службові особи НАБУ зареєстрували кримінальне провадження за статтею 375 Кримінального кодексу України та, на думку Є. Аблова, унеможливили в подальшому розгляд судом питань, передбачених статтями 252-254, 373, 377-379 Кодексу адміністративного судочинства України, у справі за позовом до ДФС і втрутились в діяльність судових органів з метою перешкоджання виконанню суддею службових обов’язків для винесення неправосудного рішення шляхом створення умов для подальшого самовідводу суддів.

Також Є.Аблов додає, що відповідно до вказаного факту ГПУ зареєстровано кримінальне провадження за статтею 376 КК України щодо втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя під час розгляду адміністративної справи.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

Джерело: zib.com.ua
06.08.2018

Сьогодні
22 липня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація