МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Мін'юст у суді підтримав власників незаконного "храму" на руїнах Десятинної церкви

 

Міністерство юстиції в суді, який відбувся 10 вересня, підтримало клопотання релігійної громади, яка виступає за збереження незаконно встановлених споруд біля руїн Десятинної церкви

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в блозі пише журналіст Віолетта Кіртока.

Позови до Окружного адмінсуду міста Києва про визнання реєстрації МАФів на фундаменті Десятинної церкви незаконними подали народний депутат Ігор Луценко і дирекція Національного музею історії України, на території якого розташований фундамент Десятинної церкви. Обидва позови були об'єднані в одну справу, яка розглядається з березня цього року.

Вчора, 10 вересня, імовірно суд мав винести остаточне рішення.

"На засідання з'явилися всі, крім представників церкви. Був і Ігор Луценко, і особисто міністр культури Євген Нищук, і генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська ... Переконавшись, що в залі зібралися всі, крім представників церкви, суддя зачитав клопотання від представника якраз цього третього, хто не не з'явився на засідання. У ньому зокрема зазначено: "Судом витребувати оригінали на каплицю площею 133 квадратні метри. Докази, які витребувані у християнської громади, впливають на об'єктивне рішення, тому прошу повернутися до надання можливостей храму надати додатковий час для надання потрібних документів ". Всі присутні сторони процесу, крім представника Мін'юсту, вважають, що всі необхідні документи, кореспонденція, яка велася між так званим Десятинним храмом і музеєм історії, в справі представлені. Більш того, розглянуті. Але суддя, який, до речі, давав дозвіл на розгін Майдану взимку 2013 року, зазначив, що повідомлення про чергове засідання, яке вислали представникам церкви, повернулося "без вручення за вказаною адресою".

Несподіванкою стали слова представника Міністерства юстиції: "Підтримуємо клопотання. Просимо надати стороні час для надання всіх документів"... Присутні видихнули, не повіривши в те, що почули. Суддя також запитав: ви підтримуєте клопотання третьої сторони чи не підтримуєте? Представник Мін'юсту не знітилася: підтримуємо. Мізансцена була гідна професійної вистави ... ", - пише Кіртока.

"Після цього представник міністерства культури не стрималася:"Справа слухається з березня! Погодьтеся, був час надати всі документи". Після чого слово надали безпосередньо міністру культури."Я просив би звернути увагу, що Міністерство культури не давало представникам церкви ніяких дозволів на облаштування в буферній зоні заповідника МАФів чи інших будівель. Вони не мають землевідведення. Більш того. Нагадаю, що спочатку йшлося про три зблоковані кіоски по двадцять метрів кожен. Потім несподівано реєстратор нерухомості самостійно приймає рішення і надає реєстрацію будівлі в 133,2 квадратні метри! Тут неозброєним оком всюди видно порушення закону України".

Незважаючи ні на що, суддя оголосив: "Суд постановляє: третя сторона не отримала вчасно рішення. Щоб не було порушень прав третьої особи, вирішую відкласти розгляд справи днів на десять", - продовжила журналіст.

Також Кіртока повідомила про лист, який настоятель незаконного "Десятинного монастиря" Гедеон адресував директору Нацмузею історії України Тетяні Сосновській. У ньому він погрожує директорові "прокляттям до семи покоління".

Раніше цей лист оприлюднила сама Сосновська. Погроза прокляття виділена жирним.

Джерело: censor.net.ua
11.09.2018

Сьогодні
22 квітня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація