МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Процентне співвідношення прокурорів в Україні одне з найвищих у Європі

 

Водночас адвокатів майже вдвічі менше.

В Україні на 100 000 жителів країни припадає 24 прокурори, що є одним з найбільших показників у Європі. Схожі показники зафіксовані також в Литві, де на 100 тис. населення також 24 прокурори, Латвії – 23 і Росії – 25, йдеться у звіті Європейської комісії з ефективності юстиції (CEPEJ) Ради Європи, який базується на даних 2016 року, опублікованому 4 жовтня.

У той же час кількість адвокатів на 100 000 жителів в Україні майже в два рази нижча, ніж в середньому по Європі (162 юриста), і становить 82,5 адвокатів. Цей показник є найнижчим в Азербайджані - 9 юристів на 100 000 жителів, а найвищий на Кіпрі - 425 юристів.

Також кількість професійних суддів в Україні майже на третину менша, ніж у середньому по Європі. Якщо в західних країнах на 100 000 жителів припадає 21 професійний суддя, то в Україні таких 14. Аналітики відзначають, що ситуація в Україні характеризується значним зменшенням числа суддів, зокрема у зв'язку із здійсненням великої судової реформи в 2016 році.

Що стосується гендерного балансу, то в Україні 35% жінок серед прокурорів, у той час як у середньому по Європі таких 53% і 36% жінок-юристів (середній показник по Європі становить 40%).

У той же час в 2016 році в цілому 53% професійних суддів були жінками; частка професійних суддів-жінок становила 57% у судах першої інстанції, 50% в судах другої інстанції і 37% у судах першої інстанції.

Рада Європи 4 жовтня опублікував нову доповідь про судові системи європейських держав, включаючи Україну. Доповідь підготовлений Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (CEPEJ). Він охоплює 45 з 47 держав-членів Ради Європи (окрім Ліхтенштейну і Сан-Марино), і ґрунтується на даних до 2016 року.

Нагадаємо, жіночі правозахисні організації вимагають гендерної рівності у Верховній Раді України, наполягаючи на запровадженні квоти у вигляді 50% місць для жінок в українському парламенті. Відповідні квоти повинні забезпечити жіночі конституційні права бути представленими нарівні з чоловіками в парламенті та створити їм можливості впливати на прийняття рішень.

Джерело: dt.ua
04.10.2018

Сьогодні
24 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація