МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Опубліковано звіт Європейської комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ) «Системи правосуддя у Європі: ефективність та якість правосуддя – 2018 рік» щодо оцінки функціонування судових систем у 45 державах-членах

 

Інформуємо, що 4 жовтня 2018 року Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) опубліковано звіт «Системи правосуддя у Європі: ефективність та якість правосуддя – 2018 рік» (на основі даних за 2016 рік). Документ допомагає зрозуміти загальні риси функціонування судів, висвітлює основні тенденції розвитку судових систем та вказує на проблемні питання з метою підвищення якості та ефективності правосуддя. У Звіті надається порівняльний аналіз бюджету судових систем; суддівського корпусу, способів добору суддів, строків обіймання ними посади, підвищення кваліфікації, суддівської винагороди та статусу; організації роботи судів як загальної юрисдикції, так і спеціалізованих; здійснення судочинства та інших питань.

Також у Звіті містяться ключові факти та аналітичні дані, за допомогою яких можна оцінити стан судових систем та їх розвиток, та висвітлюються найбільш актуальні питання функціонування сучасних європейських судових систем.

Варто зазначити, що Звіт надає можливість високопоставленим представникам урядових структур, суддям різних інстанцій, органам судової влади та суддівського самоврядування, органам прокуратури, адвокатурі та юридичним вищим навчальним закладам ознайомитись із позитивним досвідом інших держав з означеного питання та використовувати його у своїй діяльності.

Нагадаємо, Європейська комісія з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) була створена Комітетом міністрів Ради Європи у вересні 2002 року. З 2004 року CEPEJ оцінює судові системи держав-членів Ради Європи кожні два роки.

CEPEJ складається з експертів 47 держав-членів Ради Європи. Мета CEPEJ – оцінювати ефективність судових систем та пропонувати практичні інструменти і заходи для їх удосконалення. Особлива увага приділяється порівнянню судових систем та обміну знаннями про їх функціонування.

Представниками України в Європейській комісії з питань ефективності правосуддя є  член CEPEJ, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков та національний кореспондент CEPEJ,  в.о. начальника відділу міжнародного співробітництва секретаріату Комісії Юлія Ткаченко.

Із текстом Звіту можна ознайомитись у рубриці «Документи, розроблені Європейською комісією з питань ефективності правосуддя (CEPEJ)» підрозділу «Представництво в Європейській комісії з питань ефективності правосуддя Ради Європи (CEPEJ)» розділу «Міжнародне співробітництво» офіційного веб-сайта Комісії, а також за цим посиланням.

Джерело: vkksu.gov.ua
08.10.2018

Сьогодні
24 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація