МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суддю звільнили за вчинення істотного дисциплінарного проступку

 

Вища рада правосуддя 9 жовтня 2018 року розглянула питання про звільнення Лариси Мігунової з посади судді Брянківського міського суду Луганської області. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Дисциплінарну справу стосовно судді Брянківського міського суду Луганської області відкрито на підставі дисциплінарної скарги прокуратури Луганської області в особі прокурора Луганської області В.Янка.

У скарзі зазначено, що суддя Брянківського міського суду Луганської області Мігунова Л.С. без поважних причин несвоєчасно, а саме 31 січня 2017 року, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 рік.

Крім того, суддя порушила вимоги частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», а саме після отримання 28 вересня одноразового доходу (суддівська винагорода) у сумі 79685,06 грн, розмір якого перевищував п’ятдесят мінімальних заробітних плат, встановлених станом на 1 січня 2016 року, що є суттєвою зміною у майновому стані суб’єкта декларування, у десятиденний строк не повідомила про це НАЗК шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Постановою Рубіжанського міського суду Луганської області від 10 серпня 2017 року Мігунову Л.С. визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосовано до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 гривень.

Цією самою постановою Мігунову Л.С. визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-6 КУпАП, провадження у справі закрито у зв’язку із закінченням на час розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, встановлених статтею 38 КУпАП.

У зв’язку із цим скаржник просив притягнути суддю Брянківського міського суду Луганської області Мігунову Л.С. до дисциплінарної відповідальності відповідно до пунктів 9, 15 частини першої статті 106 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIIІ «Про судоустрій і статус суддів» з таких підстав: неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому законодавством у сфері запобігання корупції; визнання судді винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, у випадках, установлених законом.

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддя Мігунова Л.С. підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності з підстави, передбаченої пунктом 15 частини першої статті 106 Закону № 1402-VIIІ«Про судоустрій і статус суддів», а саме визнання судді винною у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Відповідно до частини дев’ятої статті 109 зазначеного Закону визнання судді винним у вчиненні правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути визнане істотним дисциплінарним проступком.

Рішенням Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 23 травня 2018 року № 1463/3дп/15-18 суддю Брянківського міського суду Луганської області Мігунову Л.С. притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до неї дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.

Зазначене рішення було оскаржено суддею, однак рішення ВРП було залишене без змін.

20 вересня 2018 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя  про звільнення Мігунової Л.С. з посади судді Брянківського міського суду Луганської області.

«Дисциплінарне провадження щодо судді Мігунової Л.С. здійснено згідно з передбаченою чинним законодавством України процедурою. Рішення про притягнення судді Мігунової Л.С. до дисциплінарної відповідальності ухвалено Третьою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя у межах визначених законом повноважень», – підсумував доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич.

З урахуванням зазначеного Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Мігунову Ларису Сергіївну з посади судді Брянківського міського суду Луганської області на підставі пункту 3 частини шостої  статті 126 Конституції України.

Джерело: ukrainepravo.com
09.10.2018

Сьогодні
24 травня 2019

Анонс подій:

21-22 травня

Круглий стіл "Обговорення питання запровадження пілотного проекту по досудовим доповідям"

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація