МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

В Україні вперше дозволили обмін сільгоспземлі, спираючись на рішення Євросуду

 

Донецький апеляційний суд, спираючись на рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), вперше в Україні підтвердив право громадянина на відчуження землі сільськогосподарського призначення.

Про це повідомляє Платформа відкритих даних  Opendatabot з посиланням на Єдиний реєстр судових рішень, в якому оприлюднене рішення в указаній справі.

"Українські землевласники, які хочуть розпоряджатися своєю землею, але не можуть внаслідок мораторію, можуть посилатись на рішення ЄСПЛ. У судовому реєстрі з’явилася справа, в якій українець вперше відстояв своє право на розпорядження землею, посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини. Чому це важливо: Європейський суд визнав мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення таким, що порушує права людини. Це перший прецедент, коли спираючись на це рішення ЄСПЛ були захищені майнові права в українському суді", - зазначає Opendatabot.

«При вирішенні справи суд посилався на висновки Європейського суду з прав людини у справі Зеленчук і Цицюра проти України, ст. 14 Конституції України, та норми цивільного і земельного законодавства України, які регулюють виниклі у справі правовідносини», — сказано в рішенні суду. Складене це судове рішення було 12 жовтня 2018 року.

Нагадаємо, що 22 серпня Європейський суд прийняв рішення по справі «Зеленчук та Цицюра проти України», згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення був визнаний таким, що порушує права людини. Європейський суд постановив, що держава не забезпечила справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.

1 листопада 2018 року  Велика палата Конституційного Суду України постановила відмовити у відкритті конституційного провадження у справі відповідності Конституції України (конституційності) положень пунктів 14, 15 Розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України (мораторію на продаж сільгоспземель).

Указане конституційне подання 69 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пунктів 14, 15 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України  надійшло до Конституційного Суду України 6 вересня.

Відповідно до пунктів 14, 15 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2019 року, зокрема, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Джерело: www.ukrinform.ua
06.11.2018

Сьогодні
22 липня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатися



Наші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація