МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя підтримав законопроект № 9055 "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"

 

Депутати голосуватимуть за нього у четвер

Члени Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя рекомендували законопроект № 9055 "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" до голосування у першому читанні, повідомляє Цензор.НЕТ.

Таке рішення депутати ухвалили під час засідання за участі представників та експертів Ради Європи та адвокатів – членів Національної асоціації адвокатури України, яке відбувалося у вівторок, 4 грудня.

Міжнародний експерт Ради Європи Ритіс Якубаускас, який аналізував законопроект №9055 на предмет відповідності стандартам Ради Європи, зазначив, що "положення цього Законопроекту в цілому відповідають стандартам Ради Європи щодо регулювання та захисту професії адвоката, а за окремими напрямами забезпечують навіть більший, аніж вимагають стандарти, захист адвокатів у здійсненні ними своїх професійних обов’язків, у саморегулюванні та самоврядуванні своєї спільноти".

На думку експертів Ради Європи, найбільш позитивні досягнення законопроекту стосуються розширення прав і гарантій адвокатів, що, серед іншого, включають участь адвокатів у всіх слідчих чи процесуальних діях, участь у яких має право брати клієнт; безперешкодний доступ до приміщень суду, прокуратури, поліції, Міністерства внутрішніх справ та правоохоронних органів; ідентифікований доступ до всіх державних реєстрів; посилення захисту інформації в рамках адвокатської таємниці, включно з нерозголошенням навіть за наявності дозволу клієнта, а також використання будь-яких технічних засобів без спеціального дозволу.

У понеділок партнери та керівники провідних юридичних фірм звернулися до Голови Верховної Ради Андрія Парубія та Голови Комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича із проханням ухвалити законопроект № 9055 у першому читанні як такий, що "дозволяє забезпечити прогресивний розвиток адвокатури в інтересах суспільства і в цілях забезпечення справедливого правосуддя".

З аналогічним закликом виступили і експерти Реанімаційного пакету реформ. Вони закликали депутатів підтримати проект закону у першому читанні та доопрацювати його з урахуванням зауважень і пропозицій експертного середовища перед ухваленням у другому.

Минулого тижня із листом про підтримку законопроекту до Верховної Ради звернулася міжнародна антикорупційна організація Transparency International.

Законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" є послідовним кроком української влади в рамках комплексної реформи сфери правосуддя.

Нагадаємо, що експерти РЄ в цілому позитивно оцінюють процеси, що відбувається в рамках судової реформи та співпрацю з українською владою у впровадженні європейських стандартів правосуддя.

"Україна та українські органи влади провели величезну роботу, це надзвичайні зусилля і це просто приголомшливо, що за такий короткий проміжок часу було розроблено і ухвалено стільки законів. Це абсолютно безпрецедентно для інших демократичних країн", - прокоментувала Лорена Бахмайєр-Вінтер, професор права Університету Комплутенсе в Мадриді (Іспанія), міжнародний експерт Ради Європи, під час виступу на VII Судовому форумі, який минулого місяця відбувся у Києві.

Джерело: censor.net.ua
04.12.2018

Сьогодні
20 квітня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація