МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Звітність як джерело інформації для покращення якості судово-адміністративних послуг

 

Завершення року для суду, як і для будь-якої іншої установи, традиційно супроводжується підготовкою звітності та підсумками діяльності за попередній період як суддівського корпусу, так і апарату суду.  Складання різноманітної звітності для суду здійснюється з метою отримання необхідної інформації для  прийняття управлінських рішень  судовими адміністраторами.

Судова система є складним цілісним механізмом, а однією з найважливіших умов стабільного функціонування цього злагодженого механізму є наявність високоорганізованої та ефективної системи управління.  

Голова суду  і  керівник апарату суду як судові адміністратори  є одними із основних користувачів результатами  судової звітності, адже на підставі інформації, отриманої за результатами аналізу звітів про діяльність суду, вони  бачать загальну картину якості роботи суду, а це дає їм можливість надалі розробляти ефективні рекомендації щодо поліпшення якості судово-адміністративних послуг та підвищення рівня громадської довіри до судів.

Робота з результатами звітності це постійні впорядковані зусилля судових адміністраторів, спрямовані на продукування фундаментальних рішень та дій, які визначають  стратегічні напрямки діяльності  судової установи.  Адже організація та координація роботи суду  включає в себе комплекс спеціальних повноважень судових управлінців, обумовлених перебуванням на адміністративній посаді, зокрема таких, як: представництво суду,  забезпечення ефективного функціонування суду  та у такий спосіб удосконалення ролі суду для  суспільства, здійснення юрисдикційних повноважень та інші повноваження.

Успішне функціонування судової установи в сучасних умовах потребує підвищення ефективності  та  якості судово-адміністративних послуг на підставі удосконалення  організації та координації роботи суду шляхом прийняття управлінських рішень, створення комфортних умов для відвідувачів суду та підвищення  рівня довіри громадськості до суду та суддів.

Для цього необхідно створити таку інформаційну систему, яка здатна задовольнити запити всіх зацікавлених користувачів для обґрунтування та прийняття важливих рішень. Інструментом інформування, звичайно, є судова звітність.

Саме звітність повинна надавати повну, неупереджену та достовірну інформацію про поточний стан і результати функціонування судової установи.

Сьомий апеляційний адміністративний суд, використовуючи досвід роботи і результати аналізу діяльності суду,  активно впроваджує у  своїй роботі такі електронні сервіси, які є прикладом найкращих європейських практик.

Крім того, річна звітність повинна бути надійним джерелом аналітичних висновків щодо подальшого розвитку та системного всеосяжного підходу і процесу, що використовується: для того, щоб судова установа рухалася в напрямку до свого бажаного майбутнього або передбаченого стану, та для розробки детальних стратегій поліпшення загальної якості роботи. 

Джерело: Прес-служба 7ААС
08.01.2019

Сьогодні
24 червня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація