МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

У Франції почався суд над кардиналом, який замовчував факти педофілії своїх підлеглих

 

Замість грошової компенсації позивачі хочуть створити прецедент і «відкрити очі суспільству»

У понеділок 7 січня у французькому Ліоні почався процес над одним з найвпливовіших кардиналів католицької церкви – архієпископом Ліонським Філіппом Барбареном. На лаві підсудних – ще п'ять осіб з його найближчого оточення. Всі шестеро звинувачуються в приховуванні фактів педофілії в своїй єпархії, передає Euronews.

Згідно з матеріалами справи, один зі священиків цієї єрахії, отець Прейн, протягом багатьох років – в період з 1986 по 1991 рік – піддавав сексуальному насильству підлітків. Але ці факти спливли лише в 2016-му. Правозахисники звинувачують кардинала Барбарена і його оточення в тому, що вони не стали розслідувати справу Прейна і не вжили заходів щодо його судового переслідування.

Коли факти насильства розкрилися, то кардинал Барбарен провів бесіду зі священиком, але замість того, щоб звернутися в поліцію, просто відіслав педофіла в іншу парафію, де пізніше той отримав підвищення.

Процес ініціювала правозахисна організації La Parole Libеrеe, яка представляє близько 60 ймовірних жертв Прейна. Співзасновник La Parole Liberee Франсуа Дево був одним зі скаутів католицького табору, які стали жертвою Прейна.

Філіпп Барбарен має серйозний вплив в католицькій церкві, зокрема, він був одним з кардиналів-вибірників на папських Конклавах, за підсумками яких було обрано пап Бенедикта XVI і Франциска. Сам священнослужитель заявляє, що йому приховувати нічого, проте з журналістами спілкуватися не хоче.

На суді кардинал Барбарен заявив, що діяв згідно з приписом Ватикану «не роздувати скандал».

Адвокат кардинала вважає, що мова йде лише про формальності:

«Питання полягає в тому, щоб просто дізнатися: чи достатньо було у кардинала Барбарена інформації – чуток чи звинувачень – щоб звернутися в прокуратуру».

Процес триватиме три дні. Позивачі вимагають символічну компенсацію в 1 євро. Вони вважають, що набагато важливіше створити правовий прецедент щодо питання про приховування церквою фактів педофілії і про відповідальність тих, хто займається вихованням дітей.

Джерело: mind.ua
08.01.2019

Сьогодні
24 червня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація