МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Єдиному судді Турківського райсуду заборонили здійснювати правосуддя

 

Лука Кріль вимагав тисячу євро хабара за закриття справи про нетверезе водіння

У четвер, 10 січня, Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя в.о. голови Турківського районного суду Львівщини Луку Кроля. Рішенням Вищої ради правосуддя Лука Кріль не зможе розглядати судові справи до 19 лютого.

У грудні Луку Кроля, який є єдиним суддею Турківського райсуду, затримали за вимагання 1 тис. євро хабара за закриття справи про нетверезе водіння. Спецслужби затримали суддю 19 грудня 2018 року після отримання другої частини хабара.

Солом’янський районний суд Києва 9 січня обрав Луці Кролю міру запобіжного заходу – 80 тис. грн застави. Керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький звернувся до Вищої ради правосуддя з клопотанням відсторонити Луку Кроля від здійснення правосуддя на два місяці.

У клопотанні, зокрема, вказано, що, використовуючи владні повноваження судді, Кріль може «здійснювати незаконний вплив на свідків, працівників суду, які ще не допитані».

Один з членів Вищої ради правосуддя уточнив у представника САП Ігоря Щура, чи передбачено відсторонити Кроля, який виконує обов’язки голови суду, від виконання адміністративних повноважень. Однак представник САП вважає, що його достатньо відсторонити лише від здійснення правосуддя, тобто розгляду судових справ. Відтак Лука Кріль надалі зможе видавати накази та розпорядження як голова суду.

Вища рада правосуддя вирішила частково задовольнити клопотання САП та відсторонити Луку Кроля від здійснення правосуддя до 19 лютого 2019 року.

Софія Лазуркевич

Джерело: zaxid.net
10.01.2019

Сьогодні
24 червня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація