МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Адвокат Галабала: Не потрібно з кандидатів у судді антикорупційного суду робити святих людей. Так ми не наберемо потрібної кількості. У всіх є недоліки

 

Основну масу роботи з відбору кандидатів у судді антикорупційного суду вже виконано, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" експерт "Реанімаційного пакета реформ" із питань судової реформи, адвокат Маркіян Галабала.

У кожного кандидата в судді Вищого антикорупційного суду України є недоліки, однак це не має заважати процесу відбору, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" експерт "Реанімаційного пакета реформ" із питань судової реформи, адвокат Маркіян Галабала.

"Напевно, до кожного кандидата є ті чи інші претензії. Але я не знаю, чому активісти вважають, що майже половина кандидатів недостойна стати суддями антикорупційного суду. Можливо, це загальна характеристика правопорядку в нашій країні. Якщо взяти громадян України, які досягли 30-річчя і мають юридичну освіту, то напевно більшість із них стикалася із ситуаціями, коли їм доводилося порушувати закон або норми моралі. До того ж я не думаю, що з кандидатів у судді потрібно робити святих людей. У такому разі навряд чи ми наберемо потрібну кількість суддів. У всіх є недоліки. Спочатку було приблизно 300 кандидатів. Дві третини відсіяли на технічних етапах. Загалом я задоволений конкурсним відбором. Хоча майже впевнений, що є квота людей, які стануть суддями антикорупційного суду своїми зусиллями, а є ті, хто має протекцію", – зазначив адвокат.

Він підкреслив, що процес затвердження суддів антикорупційного суду залежить від позиції президента перед прийдешніми виборами глави держави.

"За термінами я особливої проблеми не бачу. Основну масу роботи вже виконано. У нас залишився 81 кандидат у першу інстанцію антикорупційного суду і приблизно 30 – в апеляційну інстанцію. Усі ці люди пройшли тестування і письмові іспити. На всіх є довідки від НАБУ. Тобто зараз справа вже за міжнародниками. Я думаю, жодних затримок бути не повинно. Багато чого залежатиме від передвиборчої позиції президента. Якщо в його програмі йтиметься про антикорупційний суд, то кандидатури напевно буде затверджено до виборів. А от якщо в нас оберуть іншого президента, то це велике питання – чи погодиться він затверджувати суддів, обраних нинішньою владою", – резюмував Галабала.

9 січня експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська заявила, що 55 зі 118 кандидатів в антикорупційний суд видаються негідними зайняти посади антикорупційних суддів.

За словами Красносільської, активісти виявили у вказаних кандидатами відомостях неправдиві дані в деклараціях про доходи, політично мотивовані судові рішення, зокрема, стосовно учасників Революції гідності, а також сумнівні політичні зв'язки.

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про Вищий антикорупційний суд". 11 червня його підписав президент України Петро Порошенко.

2 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на 27 посад суддів Вищого антикорупційного суду і 12 посад суддів апеляційної палати цього суду.

13 серпня голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков заявляв, що завершення конкурсу з відбору суддів в антикорупційний суд планують на лютий 2019 року.

Наприкінці грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднила список кандидатів, які успішно склали іспити.

Після оприлюднення результатів Громадської ради міжнародних експертів є можливість протягом 30 днів проаналізувати біографії та декларації кандидатів і заборонити подальшу участь у конкурсі тим, кого запідозрять у несумлінності. До 26 січня має відбутися спільне засідання ВККС та Громадської ради, за підсумками якого недобросовісні претенденти можуть припинити участь у конкурсі.

4 січня Громадська рада міжнародних експертів ініціювала вето на призначення восьми кандидатів.

8 січня Міжнародний валютний фонд оприлюднив меморандум за новою програмою для України. У документі, зокрема, йдеться про необхідність призначити до кінця квітня в антикорупційний суд принаймні 35 суддів "із бездоганною репутацією і відповідними професійними навичками".

Джерело: gordonua.com
10.01.2019

Сьогодні
24 червня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація