МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Протиправне тримання під вартою: ЄСПЛ збільшив суму компенсації, призначеної національним судом

 

Європейський суд з прав людини задовольнив вимоги двох заявників, які вимагали збільшення суми компенсації, призначеної національними органами за протиправне тримання під вартою.

Прес-реліз рішення у справі «Mорі та Бенк проти Словаччини» (заяви № 3912/15 і 7675/15) розміщено на офіційному сайті суду, передає інформаційний ресурс «ECHR: Ukrainian Aspect».

У березні 2014 року районний суд ухвалив рішення про утримання Марека Морі і Матуша Бенка під вартою до завершення судового розгляду після їх арешту за шахрайство. Вони подали апеляцію, посилаючись на певні факти у справі, які були враховано лише конституційним судом Словаччини. Цей суд постановив, що загальні суди, хоча й посилалися на ці факти, але не пояснювали їх у своїх рішеннях. Також КС зробив висновок, що утримання Морі і Бенка під вартою було недостатньо обгрунованим та протиправним, а також присудив їм по 1000 євро в якості відшкодування збитків.

Посилаючись на п. «с» ч. 1 ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканність) Конвенції з прав людини та основоположних свобод, Морі і Бенк звернулися до ЄСПЛ зі скаргою на протиправне тримання під вартою, а також на те, що вони не отримали достатнього відшкодування.

Суд у Страсбурзі констатував факт порушення ч. 1 ст. 5 Конвенції та присудив кожному із заявників 4000 євро (EUR) як відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Mорі та Бенк проти Словаччини» (заяви № 3912/15 і 7675/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо,  у справі «Артур Іванов проти Росії» ЄСПЛ постановив, що при вирішенні питання щодо компенсації моральної шкоди за порушені права національні суди мають виходити із сум, присуджених Європейським судом з прав людини у подібних ситуаціях.

Джерело: www.echr.com.ua
28.01.2019

Сьогодні
18 липня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація