МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Кваліфкомісію закликали допустити ГРД до участі в засіданнях з відбору суддів ВС

 

Група «Судова реформа» РПР закликала ВККС змінити положення свого Регламенту та дозволити участь членів Ради у пленарних засіданнях Комісії.

12 лютого починаються пленарні засідання ВККС на конкурсі до Верховного Суду щодо кандидатів з негативними висновками від Громадської ради доброчесності (ГРД). Проте, посилаючись на зміни до свого Регламенту, Комісія не запрошує на пленарні засідання представників ГРД, хоча таке право Рада має відповідно до закону. На звернення ГРД надати їй таку можливість Комісія відповіла відмовою, передає РПР.

«Ми вважаємо таку відмову не лише незаконною, а й такою, що вчергове підриває легітимність конкурсу. Вона нівелює один із основоположних принципів судової реформи — безпосередню участь громадськості в процедурі добору суддів», — йдеться у заяві РПР.

Зазначається, що серед тих, кандидатури кого розглядатимуть на пленарних засіданнях, є щонайменше 36 осіб з негативним висновком Громадської ради доброчесності. Недопущення представників самої ГРД до процесу розгляду її висновків означатиме відсутність об’єктивного з’ясування обставин. А саме вони викликають сумнів у доброчесності кандидатів з боку громадськості та підривають легітимність усього конкурсу.

«Група «Судова реформа» РПР закликає Вищу кваліфікаційну комісію суддів України:

- змінити положення свого Регламенту та дозволити участь членів Ради у пленарних засіданнях Комісії, на яких розглядаються висновки Ради;

- провести пленарні засідання за участі представників Ради і надати їм слово для виступу», — додали у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що  6 лютого у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у складі колегій у межах конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду проводилися співбесіди за результатами дослідження досьє кандидатів.

Крім того, 4 лютого у ВККС у складі колегій у межах конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі ВС проводилися співбесіди за результатами дослідження досьє кандидатів.

Джерело: sud.ua
08.02.2019

Сьогодні
17 липня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація