МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

КСУ розгляне зміни до КПК України, які вступили в силу минулого року

 

Розгляд справи назначено на 11 лютого.

Другий сенат Конституційного Суду України у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою Григорія Коптіліна щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 § 2 «Прикінцеві положення» розділу 4 Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII (далі – Закон). Про це повідомляє прес-служба суду.

Суть питання

Відповідно до оспорюваного положення Закону «підпункти 11-27, 45 пункту 7 § 1 цього розділу вводяться в дію через три місяці після набрання чинності цим Законом, не мають  зворотньої дії в часі та застосовуються до справ, по яким відомості про  кримінальне правопорушення, внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань після  введення в дію цих змін», у частині незворотності дії в часі підпунктів  11–27, 45 пункту 7 § 1 розділу 4 Закону та застосування  їх лише до тих справ, відомості про кримінальне правопорушення по яким внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань після введення в дію змін, запроваджених вказаними підпунктами.

Автор клопотання стверджує, що застосування судами пункту 4 § 2 «Прикінцеві положення» розділу 4 Закону порушує гарантоване частиною першою статті 55 Конституції України право на судовий захист, а також конституційні принципи рівності громадян у своїх правах та перед законом (стаття 21, частина перша статті 24 Основного Закону України), оскільки запроваджена цим пунктом «певна диференціація громадян України за часовим  принципом «впливає» на об’єм та зміст їх прав у кримінальному процесі».

Зокрема, Коптілін Г.М. наголошує, що, починаючи із 16 березня 2018  року (після введення в дію змін, запроваджених підпунктами 11–27, 45 пункту 7 § 1 розділу 4 Закону), під час кримінальних проваджень  одні  підозрювані мають право  оскаржувати слідчому судді повідомлення слідчого, прокурора про підозру, а інші –  не мають такого права.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що 11 лютого Другий сенат КСУ у формі письмового провадження розпочне розгляд справи за конституційною скаргою акціонерного товариства Комерційний банк „Приватбанк“ щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, четвертої статті 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 7 грудня 2000 року №2121–ІІІ зі змінами (далі — Закон), частини шостої статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України (далі — Кодекс).

Джерело: sud.ua
09.02.2019

Сьогодні
17 липня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація