МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ЄСПЛ покарав державу за втрату дітьми інтересу до батька

 

Європейський суд з прав людини призначив 20 тис. компенсації моральної шкоди батькові, який втратив право на контакт з його трьома дітьми, зокрема, через відмову призначити сімейну терапію і передбачувану невідповідну роботу органів соціального забезпечення.

Відповідне рішення ЄСПЛ ухвалив у справі «A.V. проти Словенії» (заява № 878/13), передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Після розлучення A.V. та його колишня дружина уклали угоду щодо домовленостей про контакт з трьома дітьми. Згодом виникли проблеми щодо його застосування і чоловік утратив контакт з дітьми більш як на два роки.

Під час судового провадження призначений судом психіатр стверджував, що діти вважали контакт з батьком неприємним і відмовилися від нього. Але суд все ж надав заявнику контакт раз на тиждень за присутності співробітника соціальної служби, який мав допомагати встановлювати взаємну довіру між батьком і дітьми. Але відповідно до цього рішення відбулося лише 11 кількахвилинних зустрічей. Діти виходили з кімнати стверджуючи, що вони не хочуть бачити батька. Через це Центр соціального забезпечення відкрив провадження, намагаючись змінити або припинити контакти. Оскільки травматичні зустрічі з батьком вже не були в інтересах дітей, суд згодом таки ухвалив рішення про припинення контактів.

Також суд визнав недоречним призначати сімейну терапію із залученням дітей. Оскарження судових рішень на національному рівні виявилося безуспішним.

Посилаючись, зокрема, на статтю 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, A.V. поскаржився до ЄСПЛ на порушення його прав рішеннями національних судів про позбавлення його права на контакт з його трьома дітьми, їх відмови призначити сімейну терапію і передбачувану невідповідну роботу органів соціального забезпечення.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив 20 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «A.V. проти Словенії» (заява № 878/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: www.echr.com.ua
10.04.2019

Сьогодні
24 червня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація