МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Генеральний адвокат Суду ЄС відкинув скаргу Чехії щодо правил володіння зброєю

 

Генеральний адвокат Суду ЄС вважає, що Суд повинен відхилити скаргу Чехії щодо законодавства ЄС, спрямованого на посилення правил придбання і володіння вогнепальною зброєю.

Про це "Європейській правді" повідомили в прес-службі Суду ЄС.

Це законодавство спрямоване на забезпечення вільного переміщення вогнепальної зброї, беручи до уваги посилення проблем громадської безпеки, пов'язаних з торгівлею цими товарами.

Після низки трагічних подій 2015 року, зокрема терористичних атак, що відбулися у Парижі та Копенгагені, Єврокомісія ухвалила пропозицію про внесення поправок до директиви ЄС про вогнепальну зброю.

Чехія оскаржила дію директиви в Суді ЄС. Генеральний адвокат вважає, що під час підготовки своєї пропозиції щодо прийняття зміни до директиви Комісія, відповідно до принципу пропорційності, належним чином прийняла враховувати як цілі внутрішнього ринку, так і імперативи безпеки, пов'язані з досягненням цих цілей.

"Обставини, що призводять до конфіскації певних видів вогнепальної зброї, якими володіють окремі особи, не порушують право власності, оскільки це останнє право може бути обмежене в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом: у законодавстві ЄС не існує фундаментального права володіти зброєю", - йдеться у висновку.

Генеральний адвокат також вважає, що конкретні положення директиви, що дозволяють Швейцарії надавати дозвіл військовослужбовцям-резервістам зберігати вогнепальну зброю, яку вони використовували під час їх обов'язкової військової служби, також відповідають критерію пропорційності.

Джерело: www.eurointegration.com.ua
11.04.2019

Сьогодні
24 червня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація