МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

«Честь тижня» - журналісти відзначили суддю Івано-Франківського міського суду за відновлення довіри до Судової гілки влади (відеосюжет)

 

Суддя
Роман Хоростіль

Суддя Івано-Франківського міського суду Роман Хоростіль отримав премію “Честь тижня” за покарання секретаря суду, який підривав довіру до судової влади.

“24 канал” оприлюднив чергову серію тижневика “Честь” і “НЕчесть”. У цьому виписку йдеться про те, як покарали секретаря судді, який врятував від тюрми 11 п’яних водіїв. Справу розглядав суддя Івано-Франківського міського суду Роман Хоростіль.

У 2018 році Ігор Гаталевич, секретар Тисменицького райсуду, що в Івано-Франківській області, врятував від штрафу та позбавлення прав аж 11 водіїв, які сідали за кермо п’яними чи під дією наркотиків.

Водіям вдавалось уникати покарання, адже Гаталевич не вносив відомості про справи до автоматизованої системи документообігу суду. Коли секретар суду приймає документи, він має опрацювати та зареєструвати їх в той же день. Дату надходження документів можна перевірити на штампі суду, який ставлять на примірнику того, хто їх подає.

В 11 випадках секретар взагалі не реєстрував справи. Інші працівники апарату суду помітили це, коли з моменту надходження однієї із справ пройшло вже чотири місяці. Судді довелось закрити провадження. Адже покарати такого водія суддя міг лише впродовж двох місяців з дня порушення. Хоч водії авто уникли покарання, секретар суду, який їм допомагав, – ні.

Нещодавно Ігоря Гаталевича засудили до двох років обмеження волі. Після звільнення екс-секретар не зможе ще два роки обіймати посади в органах судової влади чи запрацювати з автоматизованими системами документообігу.

Під час розгляду справи в суді Гаталевич свою вину визнав. Стверджував, що щиро розкаюється, просив суд його суворо не карати. Але суддя Хоростіль звернув увагу на те, що обвинувачений так і не повідомив, на чиє прохання приховував справи. Якби секретар щиро розкаявся, він би сприяв розкриттю злочину.

Також суддя зазначив, що поведінка секретаря підірвала довіру людей до судової влади. Тому суддя Роман Хоростіль вирішив, що покарання має не лише запобігати новим злочинам, а й відновлювати довіру до суду.

Дивіться відео з 18:00 хвилини:

Сіренко Софія

Джерело: mi100.info
12.04.2019

Сьогодні
24 червня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація