МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Співпраця адвоката з правоохоронними органами є неприпустимою: ОАСК

 

Адвокат, який співпрацював з Генеральною прокуратурою, був позбавлений свідоцтва, і суд визнав це правомірним.

Окружний адміністративний суд Києва по справі №826/8426/17 дійшов висновку, що співпраця адвоката з правоохоронними органами є неприпустимою.

Адвокат, на порушення вимог ч. 2 ст. 275 КПК України та п. З ч. 1 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», був залучений слідчими органами до негласного (конфіденційного) співробітництва з Генеральною прокуратурою України у рамках кримінального провадження, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.08.2016. Інтерес адвоката до вирішення питань, пов’язаних з ТОВ «Богадар», у позапроцесуальний спосіб та надання коштів був направлений виключно на провокацію до вчинення протиправних дій.

Обставини кримінального провадження свідчать про те, що адвокат протягом тривалого часу на порушення вимог спеціального законодавства постійно співпрацював з правоохоронними органами з метою протиправного підбурювання інших осіб до вчинення злочинів, провокацій підкупу для подальшого викриття правоохоронними органами цих осіб.

Суд зазначив, що адвокат не повинен займатися іншою діяльністю, яка ставила б його в будь-яку залежність від інших осіб чи підпорядкувала б його вказівкам або правилам, які можуть увійти в суперечність з нормами чинного законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність і цими правилами, або може іншим чином перешкоджати вільному й незалежному здійсненню ним адвокатської діяльності.

Раніше ми згадували про те, чи може прокурор замінювати належного суб'єкта владних повноважень.

Сергій Студенніков

Джерело: sud.ua
12.04.2019

Сьогодні
24 червня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація