МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Примусове лікування та екстрадиція: огляд судової практики ЄСПЛ

 

Суд прийняв декілька важливих рішень.

У Верховному Суді оприлюднили одинадцятий огляд практики Європейського суду з прав людини. Він містить перелік справ, які були розглянуті у період з 1 по 5 квітня.

У справі KUNERT v. POLAND ЄСПЛ констатував відсутність порушення права на справедливий суд, закріпленого ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, оскільки заявник не проявив належної старанності в оформленні процесуальних документів, які він подав до суду. У цьому рішенні наведено правову позицію ЄСПЛ щодо вимог, пов’язаних із гарантією оскарження судових рішень.

Окремий інтерес викликає і справа HODZIC v. CROATIA, відповідно до обставин якої суд вирішив піддати заявника примусовому лікуванню на основі хибного висновку судового експерта. ЄСПЛ у цій справі констатував порушення п. 1 ст. 6 Конвенції у зв’язку з порушенням права на справедливий суд у кримінальному та цивільному провадженнях.

Звертаємо увагу і на справу G.S. v. BULGARIA, в якій описано обставини, за яких відмова в екстрадиції вважатиметься такою, що відповідає вимогам міжнародних стандартів у цій сфері.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала огляд рішень ЄСПЛ за період з 11 по 15 березня та за період з 25 по 29 березня.

Крім того, ЄСПЛ закликав Україну змінити процедуру перегляду довічних вироків.

Джерело: sud.ua
12.04.2019

Сьогодні
24 червня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація