МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Рішення Окружного суду є наступом на інститут президентства України, – Ірина Луценко

 

Коментуючи рішення Окружного суду, яким було визнано дії Голови Верховної Ради України Андрія Парубія незаконними в частині надання слова Представнику Президента у ВР протягом двох років, Ірина Луценко назвала незаконним. Про це представник Президента у ВР, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко заявила під час брифінгу у ВР. Повідомляє Zrada.today з посиланням на сайт БПП.

У повідомлення йдеться про те, що Ірина Луценко нагадала, що чинне законодавство України дає право Голові ВР вести засідання Погоджувальної ради, оскільки це визначено Регламентом ВР.

«У Регламенті ВР відсутні будь-які норми, положення, які б обмежували Спікера в наданні слова Представнику Президента України в парламенті, так само, як Представнику Кабінету Міністрів України.

Нагадую, повноваження Голови ВР вести засідання Погоджувальної Ради є дискреційними, тобто, Спікер, на свій розсуд, веде черговість надання слова обговорення порядку денного та законотворчої діяльності, яка розглядається на засіданні Погоджувальної Ради», – відзначила Луценко.

Вона також нагадала, що є рішення Верховного суду України, де сказано, що судова гілка влади не може втручатися у законодавчу діяльність ВР.

«Регламент ВР є законом, який був прийнятий парламентом щодо процедури роботи депутатів, комітетів і порядку розгляду питань на Погоджувальній раді. Своїм рішенням судова гілка влади підміняє роботу законодавчого органу, визначаючи порядок введення роботи ВР, що прописано Регламентом.

Рішенням Окружного суду підміняється робота Конституційного суду в частині тлумачення окремих положень. Тому, таке судове рішення є сумнівним і незаконним, оскільки воно наступає на демократію в частині обмеження права Президента України, як суб’єкта законодавчої ініціативи, приймати участь в обговоренні законодавчих ініціатив.

Крім того, це незаконне рішення є наступом на інститут президентства! Відповідно, це є політика подвійних стандартів, коли суд забороняє Голові ВР надавати слово Представнику Президента України в Парламенті, і разом з тим не забороняє Голові ВР надавати слово Представнику Кабінету міністрів України», – відзначила Луценко.

Вона також зауважила, що фракція «Батьківщина» також демонструє подвійні стандарти.

«Юлія Тимошенко на цій Погоджувальній Раді з одного боку –  підтримує новообраного Президента України Володимира Зеленського, і в той же час забороняє, через депутата Сергія Власенка, Представнику Президента брати участь в роботі Погоджувальної ради. Це політика подвійних стандартів», – додала Ірина Луценко.

Джерело: zrada.today
13.05.2019

Сьогодні
29 травня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація