МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Голові Конституційного суду Станіславу Шевчуку висловили недовіру

 

Станіславу Шевчуку без його присутності висловили недовіру як голові Конституційного суду України. Це трапилося на засіданні КС у вівторок, 14 травня – рішення прийняли голосуванням, за недовіру висловилися більшість суддів.

На засіданні Конституційного суду у вівторок, 14 травня, Станіслав Шевчук виступив проти розгляду висновку Комісії з питань регламенту та етики щодо можливих порушень з боку голови суду, пише "Дзеркало тижня". Натомість він запропонував суддям розглянути конституційність закону "Про очищення влади".

Пропозицію Шевчука судді не підтримали, і тоді голова Конституційного суду покинув засідання. Утім, судді продовжили засідання і без участі Шевчука розглянули можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.

Хто такий Станіслав Шевчук? Юрист, доктор наук, суддя Європейського суду з прав людини від України в 2009-2012 роках. З 13 березня 2014 року обраний за квотою Верховної Ради суддею Конституційного суду України, з 21 лютого 2018 року – голова КСУ. 

Зверніть увагу: Конституційний суд відклав розгляд скарг на Закон "Про очищення влади" – детально про це у матеріалі 24 каналу.

У чому звинувачують Шевчука? Комісія з питань регламенту та етики прийшла до висновку, що існують підстави для звільнення Шевчука з посади судді Конституційного суду. У зв'язку з, мовляв, "вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України".

Комісія "виявила його (Шевчука – 24 канал) невідповідність займаній посаді". Мовиться про допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком порушення Конституції і законів України, а саме:

• видання незаконних розпоряджень,
• політизації діяльності Конституційного суду України і його голови,
• ігнорування прав суддів,
• порушення конституційних гарантій.

Джерело: 24tv.ua
14.05.2019

Сьогодні
29 травня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація